Trwa ładowanie...
d40iujt

Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie

31 stycznia - wielkie usuwanie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie
d40iujt

Przy Nowym Świecie 23/25, w Pasażu Italia, znajduje się Punkt Info dla Migrantów. To tutaj obcokrajowcy mieszkający w Polsce mogą się dowiedzieć, jak znaleźć prawnika, gdzie uzyskać specjalistyczną pomoc, gdzie i jak załatwić sprawy urzędowe, gdzie zapisać się na bezpłatny kurs języka polskiego i jakie są aktualnie dostępne warsztaty i projekty organizacji pozarządowych skierowane do migrantów. Punkt działa w tym miejscu od sierpnia 2014 roku.

Niestety, nie wszystkim to się podoba. Nieznani sprawcy przyozdobili Pasaż Itallia nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i kilkudziestoma* krzyżami celtyckimi *- mówią pracownicy Punktu.

Odczuwamy to jako bezpośredni atak przeciwko wolności osobistej, wyraz nietolerancji oraz realne zagrożenie. W związku z tym, że jest to już kolejny raz, a wandalizm nie ustaje (wciąż pojawiają się kolejne treści) czujemy się w obowiązku, by sytuację nagłośnić i wraz z pomocą innych usunąć napisy nawołujące do nienawiści rasowej. Zależy nam na tym, by przejawy rasizmu w ogóle nie pojawiały się w przestrzeni publicznej - informują pracownicy Punktu.

d40iujt

Niestety w Polsce nikt nie jest odpowiedzialny za ich usuwanie. Bierzemy sprawy we własne ręce i usuwamy je!- apelują. Wspólne usuwanie rasistowskich napisów odbędzie się w przyszłą sobotę, 31 stycznia. Start o godzinie 12:00.

Zobacz także: "Indie czarują nas swoim wdziękiem, również w Warszawie" [ROZMOWA]

d40iujt

Podziel się opinią

Share

d40iujt

d40iujt