Trwa ładowanie...

Ratusz ma opinię mieszkańców Bemowa w...

Wszystkie prośby zostały odrzucone. Zlekceważono również posłów RP! Uwzględniono tylko inwestora

Ratusz ma opinię mieszkańców Bemowa w...
d17409g
d17409g

Niedawno pisaliśmy o kłopotach najstarszego klubu w Warszawie - Sarmaty. Na jego miejscu inwestor, spółka Sorolla, chciałaby postawić kompleks budynków. W związku z tradycją tego miejsca, poproszono nawet radnych Benmowa, a także mieszkańców o opinie w sprawie zabudowania zielonej przestrzeni. Pokazywano im plan zabudowy, odbyły się konsultacje...

Jednak samorządowcy i mieszkańcy ze zgrozą odkryli, że dokumenty, które trafiły pod obrady Rady Warszawy, różnią się od tego, który pokazano mieszkańcom!

Kiedy mogliśmy zgłaszać uwagi, plan wyglądał inaczej! Nie było tam żadnego wieżowca! - mówiła portalowi WawaLove Aneta Skubida, miejscowa aktywistka. - Po co się konsultują z mieszkańcami, skoro nie biorą ich opinii poważnie?

Nieładne zagranie oburzyło nie tylko mieszkańców i bemowskich samorządowców, ale również związanych ze sportem i dzielnicą posłów RP. Jagna Marczułajtis, Roman Kosecki, Mariusz Kamińska, Mariusz Błaszczak, Michał Szczerba czy Andrzej Halicki - zaapelowali do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o utrzymanie w tym miejscu funkcji sportowych.

Dzisiaj odrzucono wszystkie opinie i prośby dotyczące projektu. Oprócz jednej -tej, którą przedstawił inwestor!

Opinie mieszkańców, radnych Bemowa, posłów RP oraz szacunek dla miejsca nie znaczą dla ratusza nic.

d17409g

Prywatny właściciel ma prawo zabudować ten teren tak, jak chce - mówi wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Kto jest właścicielem terenu? Miasto.

Jak sądzicie. Kto wygra w tej batalii? Mieszkańcy, którzy tam mieszkają, posłowie RP? A może bogaty inwestor?

d17409g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17409g