Trwa ładowanie...
dd7q31o

Ratusz obniża ceny biletów! "Wynikają z tego same korzyści"

Zobaczcie nowy cennik
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz obniża ceny biletów! "Wynikają z tego same korzyści"
dd7q31o

Bezpłatna komunikacja dla uczniów, tańsze bilety okresowe oraz powrót biletu trzydniowego. Takie m.in. udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej przedstawił dziś warszawski ratusz.

- Obecnie blisko 46,8 proc. podróży po stolicy to komunikacja zbiorowa. Dlatego zależy nam na cenie i komforcie tych przejazdów - mówiła na dzisiejszej konferencji prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz . Nowa taryfa ma zachęcić dojeżdżających do Warszawy, by przesiedli się do komunikacji miejskiej.

Od 1 czerwca zostaną wprowadzone też bilety grupowe dla uczniów oraz 3-dniowe dla turystów. - Współpracujemy również z okolicznymi gminami w zakresie wspólnego systemu komunikacyjnego (dziś to już 33 gminy - przyp. red.). Chcemy, by nasz transport był jak najbardziej konkurencyjny w stosunku do samochodu i by udział komunikacji miejskiej w obsłudze wszystkich podróży wykonywanych w Warszawie wzrósł do 65 proc. - dodała prezydent.

dd7q31o

- Decyzje podjęliśmy po rozmowie z mieszkańcami i radnymi z okolicznych gmin - mówi w rozmowie z WawaLove rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb. - Wynikają z tego same korzyści. Mieszkańcy zapłacą mnie, a jeśli część warszawiaków i mieszkańców okolicznych gmin przesiądzie się do komunikacji miejskiej, zmniejszy się też emisja spalin - dodaje rzeczniczka. Pytana, czy nie uderzy to w budżet ZTM, Kłąb mówi: - Nie wydaje się. Sprawdzimy to i po kilku miesiącach przedstawimy raport - podkreśla Kłąb

Przeczytajcie też: Jednak nie "Lex Szyszko"? Poznaliśmy tajemnicę kontrowersyjnego zdjęcia z parku Szczęśliwickiego

dd7q31o

Podziel się opinią

Share
dd7q31o
dd7q31o