Trwa ładowanie...

Ratusz współtworzy przewodnik dla przedsiębiorców. "Reklama ma szanować ład przestrzenny"

Inicjatorem publikacji jest też Stowarzyszenie Kulturotwórcze Miastodwa.

Ratusz współtworzy przewodnik dla przedsiębiorców. "Reklama ma szanować ład przestrzenny"
dngz84l
dngz84l

Pomysł ten zrodził się w odpowiedzi na problem wszechobecnych, nierzadko szpecących reklam znajdujących się w przestrzeni miejskiej. Stołeczny ratusz oraz Stowarzyszenie Kulturotwórcze Miastodwa współpracują aktualnie nad stworzeniem specjalnej publikacji dobrych praktyk dla witryn oraz szyldów. Jej zasadniczym zadaniem będzie edukowanie przedsiębiorców , by informując o swoich usługach oraz działalności robili to zgodnie z zasadami ładu przestrzennego.

- Chcemy, by warszawski przewodnik po szyldach ustanowił nowy standard tego typu opracowań, które do tej pory miały charakter jedynie doraźny bądź fragmentaryczny. Treść publikacji zostanie skonsultowana zarówno z przedsiębiorcami, jak i ekspertami z dziedziny projektowania – powiedział Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej ratusza .

Powstanie takiego opracowania jest również ważne ze względu na wchodzącą w życie 11 września, tzw. ustawę krajobrazową. Przewodnik będzie zawierał zbiór zasad dotyczących lokowania szyldów dla całego miasta, a nie jedynie wybranych rejonów. Jan Cieślak ze Stowarzyszenia Miastodwa podkreślił, że celem publikacji jest przede wszystkim pomoc przedsiębiorcom, tak aby mogli właściwie wyróżnić się w przestrzeni miejskiej. Sam przewodnik ma zostać wydany jeszcze w tym roku.

dngz84l
dngz84l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dngz84l