Trwa ładowanie...
d18d803

Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną

Urzędnicy boją się, że przejazd rowerzystów jeszcze bardziej zakorkowałby Warszawę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną
d18d803

Ratusz wycofał zgodę na Masę Krytyczną. Urzędnicy boją się, że przejazd rowerzystów jeszcze bardziej zakorkowałby Warszawę- informuje Gazeta.pl. Organizatorzy imprezy na razie nie chcą tego komentować. Mówią, że ustosunkują się do decyzji, gdy ją oficjalnie dostaną.

Warszawska Masa Krytyczna miała się odbyć 27 lutego. Start imprezy zaplanowany był na godzinę 18:00 na placu Zamkowym. Trasa przejazdu rowerzystów nie miała prowadzić przez żaden z mostów. Rowerzyści mieli przejechać przez plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewską, Marszałkowską, pl. Bankowy, Andersa, Anielewicza, Smoczą, Nowolipie, Żelazną, Grzybowską, Siedmiogrodzką, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Żytnią, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy, Raszyńska, Filtrowa, Krzywickiego, Nowowiejską, pl. Politechniki, Lwowską, Koszykową, Piękną, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy.

Organizatorzy podkreślają, że Masa Krytyczna odbywa się juz po godzinach szczytu i nie powinna powodować utrudnień. Aleje Jerozolimskie rowerzyści mieli przeciąć jedynie dwa razy. Dodają, że Masa - przez niekorzystne warunki pogodowe - zgromadziłaby jedynie 200 osób.

d18d803

*Ratusz już wcześniej wycofał zgodę na przebieg trasy Półmaratonu Warszawskiego mostem Poniatowskiego. *Półmaraton Warszawski miał przebiec przez most Poniatowskiego w niedzielę, 29 marca. Jednkaże po pożarze mostu Łazienkowskiego, który jest wyłączony z ruchu, ruch został skierowany właśnie na most Poniatowskiego. Zamknięcie go na czas Półmaratonu mogłoby sparaliżować Warszawę.

Zobacz: Półmaraton Warszawski nie zablokuje mostu Poniatowskiego

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803