Trwa ładowanie...

Ratusz wysłuchał próśb mieszkańców. Nie będzie zlewni ścieków na Białołęce

Porzucono plany budowy zlewni ścieków.
Share
Ratusz wysłuchał próśb mieszkańców. Nie będzie zlewni ścieków na Białołęce
d1tclvb

Stołeczny ratusz przychylił się do próśb mieszkańców i postanowił, że zlewnia ścieków przy ul. Czajki na Białołęce nie powstanie. Inwestycja planowana była przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wszystko zaczęło się na początku grudnia, gdy miejskie wodociągi ogłosiły, że mają zamiar wybudować zlewnie szamba w pobliżu oczyszczalni ścieków "Czajka". Jak informuje Radio Kolor - wzbudziło to spore kontrowersje wśród mieszkańców, którzy nie chcieli kolejnej "fabryki smrodu" w swoim otoczeniu. Powstała nawet petycja w tej sprawie, a swój sprzeciw wyrazili też dzielnicowi radni.

Wiadomo już jednak, że zlewnia nie powstanie. Taką deklarację złożyła Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy. Na nic zdały się zapewnienia MPWiK, że instalacja będzie w pełni ekologiczna i nie będzie nastręczać mieszkańcom żadnych problemów. Początkowo na lokalizację zlewni wybrano teren przy skrzyżowaniu ulic Czajki i Czystej Wody. Miały zastąpić stary obiekt znajdujący się przy ul. odlewniczej na Targówku.

d1tclvb

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji postanowiło nie kontynuować planów realizacji inwestycji. Nie szuka zatem nowej lokalizacji.

Źródło: (WawaLove.pl/Radio Kolor)

Przeczytaj też: Najkrócej żyje się na Pradze Północ. Stan zdrowia warszawiaków

d1tclvb

Podziel się opinią

Share
d1tclvb
d1tclvb