Trwa ładowanie...

Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty!

Międzymuzealna gra dla dzieci pokaże, że zwiedzanie muzeów może być ekscytujące

Share
Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty!
d40q497

Zwiedzanie muzeów nie musi być nudne!* Ruszyła III edycja znanej i lubianej międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy -- warszawiakiem jesteś Ty"*. Do końca wakacji rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w niekonwencjonalnym zwiedzaniu Warszawy. Tym razem będziemy szukać znanych i nieznanych bohaterów związanych z historią Warszawy.

Być może niektórzy odkryją, czemu biegnąca przy naszym domu ulica nosi nazwisko właśnie tej osoby? A inni z detektywistycznym zacięciem poszukają ciekawej postaci w najbliższym sąsiedztwie i nagle odkryją, że ta uśmiechnięta staruszka była kiedyś wspaniałą śpiewaczką lub dzielnym lekarzem ratującym życie. Na uczestników tradycyjnie czekają zagadki, ciekawostki, nowe miejsca i nagrody. Zabawa potrwa do 8 września, uczestniczy w niej 17 warszawskich instytucji, a udział w niej jest bezpłatny, wystarczy tylko wejść na stronę organizatora i pobrać potrzebne materiały. Przygotowano także dodatkowe konkursy.

Pomysł, by zaproponować młodym widzom nową formę zwiedzania warszawskich muzeów, powstał w Dziale Edukacyjnym Muzeum Powstania Warszawskiego. I edycja gry opowiadała o dziejach Warszawy i miała tytuł - "Od wolności do wolności 1918-1989". II edycja była poświęcona wydarzeniom i bohaterom sportowym. Latem 2012 odbywały się tu dwa ważne wydarzenia sportowe – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie oraz Igrzyska Olimpijskie w Londynie, co stało się pretekstem to poznania historii sportu w warszawskich muzeach. W tej edycji uczestniczyło blisko 1700 osób i 170 rodzin, które odebrały swoje nagrody w czasie finału na Stadionie Narodowym.

d40q497

Podziel się opinią

Share
d40q497
d40q497