Trwa ładowanie...

Razem ratujmy kasztany

Pozbądź się niebezpiecznych dla kasztanowca opadłych liści - ZOM pomoże!

Razem ratujmy kasztany
d2vp106
d2vp106

Kasztany to symbol jesieni. Najmłodsi robią z nich figurki, z liści układają bukiety. Kasztanowcom zagraża szkodnik – szrotówek kasztanowcowiaczek. By skutecznie się z nim rozprawić, wystarczy regularnie pozbywać się opadłych liści. Dlatego zachęcamy – wspólnie ratujmy kasztanowce!

Skuteczna walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem uzależniona jest od skali działania i powinna mieć masowy charakter, tak by motyl nie przemieszczał się z jednego terenu na drugi. Dlatego zwracamy się z prośbą do placówek oświatowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, ogrodów działkowych, właścicieli posesji o włączenie się w ratowanie powszechnie występującego, bardzo lubianego drzewa i wygrabianie opadłych, porażonych liści kasztanowców.

Z terenów placówek oświatowych i opiekuńczych liście kasztanowców zebrane w pryzmy lub zapakowane do worków foliowych odbierane będą przez Zarząd Oczyszczania Miasta po uprzednim zgłoszeniu pod bezpłatnym numerem telefonu infolinii CZYSTOŚĆ: 0 800 800 117.

Zgłoszenia dotyczące wywozu liści będą przyjmowane przez ZOM do dnia 20 listopada 2012 r. włącznie. Każda instytucja może zgłosić do ZOM potrzebę wywozu liści tylko jeden raz, a liście zgłoszone do wywiezienia mogą pochodzić wyłącznie z terenu danej placówki. Zgrabione liście kasztanowców muszą być zebrane w miejscu, do którego będzie mógł dojechać samochód, który je zabierze.

Zgłaszając liście do wywozu, należy określić ich ilość tzn. liczbę oraz pojemność worków, w których są liście lub wielkość pryzmy np. 3mx4mx2m.

d2vp106

Ogólnomiejska akcja ratowania kasztanowców prowadzona jest z inicjatywy Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Zarządem Oczyszczania Miasta.

d2vp106
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vp106