Trwa ładowanie...

Recyklingowe warkocze zawisną na Pałacu Kultury i Nauki

Dziś ostatni dzień trwającego w Warszawie szczytu klimatycznego. Na pl. Defilad ekologiczne atrakcje

Share
Recyklingowe warkocze zawisną na Pałacu Kultury i Nauki
d2tu55s

*Dziś około południa na placu Defilad zostaną zainaugurowane dwie akcje: "Warkocze dla rzek" oraz Choinki Nadziei. *Oba wydarzania odbywają się w ramach wystawy "Zielony Klimat", którą można jeszcze oglądać w Pałacu Kultury i Nauki do piątku, do godz. 18:00.

Warkocze dla rzek
Przez cały okres szczytu klimatycznego Klub Gaja wraz z osobami zwiedzającymi wystawę "Zielony Klimat" plótł setki metrów kolorowych warkoczy ze zużytych tkanin. W piątek kilometrowe warkocze, symbolizujące troskę i współpracę na rzecz ochrony polskich rzek, "spłyną" z balkonu Pałacu Kultury i Nauki w stronę ulicy Marszałkowskiej .

d2tu55s

Choinki Nadziei
Godzinę później przedstawiciele miasta oraz fundacja ARKA zainaugurują ogólnopolską akcję Choinki Nadziei. Na placu Defilad dzieci rozciągną kilkusetmetrowy recyklingowy łańcuch choinkowy, który został przygotowany podczas warsztatów na wystawie "Zielony Klimat". Naturalną choinkę rozświetlą uczniowie warszawskich szkół, pedałując na rowerach i wytwarzając prąd zasilający energooszczędne oświetlenie choinkowe.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy i innych miast do wyboru naturalnych choinek na święta zamiast tych sztucznych, do nie marnowania jedzenia, oszczędzania energii oraz segregacji śmieci.

Partnerami akcji są Lasy Państwowe oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2tu55s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tu55s
d2tu55s