Trwa ładowanie...

Recyklingowe warkocze zawisną na Pałacu Kultury i Nauki

Dziś ostatni dzień trwającego w Warszawie szczytu klimatycznego. Na pl. Defilad ekologiczne atrakcje

Share
Recyklingowe warkocze zawisną na Pałacu Kultury i Nauki
d18o90e

*Dziś około południa na placu Defilad zostaną zainaugurowane dwie akcje: "Warkocze dla rzek" oraz Choinki Nadziei. *Oba wydarzania odbywają się w ramach wystawy "Zielony Klimat", którą można jeszcze oglądać w Pałacu Kultury i Nauki do piątku, do godz. 18:00.

Warkocze dla rzek
Przez cały okres szczytu klimatycznego Klub Gaja wraz z osobami zwiedzającymi wystawę "Zielony Klimat" plótł setki metrów kolorowych warkoczy ze zużytych tkanin. W piątek kilometrowe warkocze, symbolizujące troskę i współpracę na rzecz ochrony polskich rzek, "spłyną" z balkonu Pałacu Kultury i Nauki w stronę ulicy Marszałkowskiej .

d18o90e

Choinki Nadziei
Godzinę później przedstawiciele miasta oraz fundacja ARKA zainaugurują ogólnopolską akcję Choinki Nadziei. Na placu Defilad dzieci rozciągną kilkusetmetrowy recyklingowy łańcuch choinkowy, który został przygotowany podczas warsztatów na wystawie "Zielony Klimat". Naturalną choinkę rozświetlą uczniowie warszawskich szkół, pedałując na rowerach i wytwarzając prąd zasilający energooszczędne oświetlenie choinkowe.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy i innych miast do wyboru naturalnych choinek na święta zamiast tych sztucznych, do nie marnowania jedzenia, oszczędzania energii oraz segregacji śmieci.

Partnerami akcji są Lasy Państwowe oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

d18o90e

Podziel się opinią

Share
d18o90e
d18o90e