Trwa ładowanie...
jowy
+1

Referendum 2015. Jak głosowano w mazowieckim?

Jak odpowiadali mieszkańcy naszego województwa? Przeczytajcie
Share
Referendum 2015. Jak głosowano w mazowieckim?
d47ej4n

*Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej cząstkowe wyniki niedzielnego referendum. Frekwencja w mazowieckim wyniosła 6,48 proc. *

Według danych PKW, uprawnionych do głosowania w naszym województwie było 1 046 578 osób. Podczas niedzielnych wyborów wydano 678 62 kart do głosowania.**

Na pierwsze pytanie ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?) odpowiedzi "tak" udzieliło 78,32 procent głosujących.

d47ej4n

Na drugie ("Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?") "tak" odpowiedziało jedynie 18,22 procent Polaków, którzy poszli w niedzielę do urn.

Na ostatnie pytanie ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?") twierdząco odpowiedziało natomiast aż 93,48 proc. głosujących.

Ostateczne wyniki głosowania w Warszawie zostaną zaprezentowane w godzinach popołudniowych. Według pierwszych informacji, w całej Polsce do urn poszło 7,48 proc. uprawnionych. Jeśli taka frekwencja potwierdziłaby się, referendum nie będzie wiążące.

Przeczytajcie też: Mecz na Narodowym. Utrudnienia w komunikacji

d47ej4n

Podziel się opinią

Share
d47ej4n
d47ej4n