Trwa ładowanie...

Referendum: ratusz szuka chętnych do komisji. Sprawdź, ile możesz zarobić

Trwa nabór!

Share
Referendum: ratusz szuka chętnych do komisji. Sprawdź, ile możesz zarobić
d37s3sr

26 marca warszawiacy zdecydują czy chcą zmiany granic miasta przez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin. Stołeczny ratusz informuje, że trwa nabór kandydatów na członków obwodowych komisji do spraw referendum. Zobacz, ile możesz zarobić.

Uchwała ma związek z projektem ustawy grupy posłów PiS zmieniającej ustrój Warszawy . Stolica miałaby się stać metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic.

d37s3sr

Referendum będzie kosztowało 2,5 mln złotych i pytanie w nim zawarte ma brzmieć: "Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?". Pod pytaniem umieszczone będą dwa warianty odpowiedzi: "TAK"/ "NIE".

Tymczasem trwa nabór kandydatów na członków obwodowych komisji do spraw referendum. Osoby, które chciałyby zostać członkami obwodowej komisji do spraw referendum muszą być wpisane do rejestru wyborców m.st. Warszawy. Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do urzędów dzielnic m.st. Warszawy najpóźniej do 3 marca 2017 roku.

Członkowie komisji za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w postaci nieopodatkowanej diety w kwotach: 190 zł przewodniczący, 165 zł zastępca i 150 zł członek komisji. Lokale w dniu referendum będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00.

Więcej informacji na temat naboru kandydatów na członków komisji ds. referendum znajdziecie tutaj.

d37s3sr

Źródło: UM Warszawa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d37s3sr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37s3sr
d37s3sr