Trwa ładowanie...

Rejsy, kąpiel morsów, jazda na nartolotkach. Rusza zimowy sezon nad Wisłą!

Mogłoby się wydawać, że tereny nad Wisłą są atrakcyjne wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Czas odczarować ten mit!
Share
Rejsy, kąpiel morsów, jazda na nartolotkach. Rusza zimowy sezon nad Wisłą!
d1lwh6a

19 listopada odbędzie się otwarcie zimowego sezonu nad Wisłą! Razem z nadwiślańską klubokawiarnią Rejs, która zostaje na czas zimy w swojej lokalizacji, miasto stołeczne Warszawa przygotowało masę atrakcji. Wśród nich koncert duetu producenckiego Rysy oraz funk–rockowego zespołu Mama Selita.

Mogłoby się wydawać, że tereny nad Wisłą są atrakcyjne wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Czas odczarować ten mit, bo królowa polskich rzek i jej okolice mają bardzo dużo do zaoferowania przez cały rok. Otwarciem sezonu zimowego Warszawa chce zachęcić swoich mieszkańców do aktywnego i ciekawego spędzania czasu nad rzeką również jesienią i zimą.

Rzekę opanują wioślarze, odbędzie się osiem półgodzinnych rejsów luksusowym katamaranem , a także szereg spływów kajakowych . Śmiałkowie zażyją również lodowatej kąpieli – pod okiem ratowników WOPR grupa „morsów” wejdzie na kilka minut do Wisły. Tym samym rozpocznie nową tradycję Morsowej Korony Wisły.

d1lwh6a

Na lądzie do dyspozycji warszawiaków oddana zostanie darmowa wypożyczalnia nartorolek – wysiłek fizyczny i dobra zabawa gwarantowane. Warszawski przewodnik Piotr Wierzbicki poprowadzi pełny ciekawostek godzinny wykład o związkach Warszawy z Wisłą. Ponadto przygotowany zostanie quiz wiedzy o stolicy i rzece.

Dla chętnych bliższego obcowania z naturą przygotowany został spacer ornitologiczny, który w sobotę rano rozpocznie się na praskim brzegu Wisły , a zakończy wspólnym robieniem karmników dla ptaków klubokawiarni Rejs . Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Panie ze Sztuki Niesamowitej przygotowały interakcyjne gry i zabawy ruchowe dla dzieci , dostępny będzie także kącik gier planszowych.

Jazz nad Wisłą

Na Bulwarze Flotylli Wiślanej w pobliżu Płyty Desantu czekać będzie również wspólne ognisko . Tam oprócz pieczonej kiełbaski skosztować będzie można rozgrzewającej grochówki. Gdyby ktoś jednak dokładnie liczył kalorie i martwił się o przejedzenie, na miejscu czuwać będzie dietetyczka, która odpowie warszawiakom na pytania związane ze zdrowym odżywianiem. Atrakcją będzie również stoisko Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, gdzie dostępne będą regionalne i prozdrowotne produkty.

d1lwh6a

Zwieńczeniem całego dnia atrakcji będą koncerty w ogrzewanym namiocie. Dla miłośników jazzu i nowych brzmień nie zabraknie również wakacyjnego symbolu Dzielnicy Wisła – leżaków. Najwytrwalsi mogą liczyć na ciepłe napoje, koce i rękawiczki.

Źródło: UM Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Para prezydencka, sportowcy i artyści. "Drużyna Błażeja" wspiera 14-latka, który stracił nogi w wypadku

d1lwh6a

Podziel się opinią

Share
d1lwh6a
d1lwh6a