Trwa ładowanie...
d29g5s3

Reklamowy śmieć nie zniknie z hotelu. Sąd wstrzymał wykonanie decyzji

"Reklama chroni nas przed utratą zdrowia lub życia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reklamowy śmieć nie zniknie z hotelu. Sąd wstrzymał wykonanie decyzji
d29g5s3

Gigantyczny nośnik reklamowy, zasłaniający zabytkową elewację hotelu MDM w Warszawie miał zniknąć 28 lipca nakazem powiatowego nadzoru budowlanego. Nie zniknie. Wojewódzki Sąd Administracyjny na niejawnym posiedzeniu postanowił o wstrzymaniu wykonania decyzji.

O sprawie poinformował Wojciech Wagner , naczelnik Wydziału Estetyki Miejskiej. - W cieniu ustawy krajobrazowej rozgrywa się kolejny epizod dramatu z gigantycznym nośnikiem reklamującym markę Samsung, zasłaniającym zabytkową elewację hotelu MDM w Warszawie i zawłaszczającym na komercyjne potrzeby jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych stolicy - poinformował na swoim profilu.

Nakaz demontażu nośnika , jaki wydał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w lutym 2015 r., został zakwestionowany przez Hotele Warszawskie "Syrena" w odwołaniu do nadzoru wojewódzkiego. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowwlanego podtrzymał w kwietniu decyzję PINB, a w związku, że odpowiedzialna za nośnik sieć hoteli nie wykonała nałożonego na nie obowiązku rozbiórki, nadzór wydał decyzję o wykonaniu zastępczym. Miało do niego dojść dzisiaj..

d29g5s3

Jednak kilka dni wcześniej, 24 lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił wstrzymać decyzję o demontażu reklamowego śmiecia. Decyzja zapadła na posiedzeniu niejawnym, więc uzasadnienie nie jest znane, ale jak informuje Wojciech Wagner, stało się tak na wniosek Hoteli Warszawskich "Syrena", które reklamę zawiesiło.

*Reklama ratująca zdrowie i życie *

O kontrowersyjną decyzję Sądu zapytaliśmy w biurze prasowym. Rzeczniczka WSA, Joanna Kube wyjaśniła WawaLove.pl, że Hotele Warszawskie "Syrena" do wniosku o odrzucenie decyzji nadzoru budowlanego w sprawie zdjęcia nośnika dołączyły ekspertyzę techniczną. Wynika z niej, że elewacja zabytkowego hotelu wymaga natychmiastowego remontu, a z zabytkowej elewacji mogą spaść na nasze głowy jej fragmenty. - Reklama pełni rolę zabezpieczającą - wyjaśnia rzeczniczka. Chroni nas przed utratą zdrowia lub życia. Zdjęcie jej naraziłoby więc nas lub nasze mienie na szkodę, co WSA wziął pod uwagę i udzielił reklamie tymczasowej ochrony. Potrwa ona aż do rozprawy głównej w tej sprawie. Jak wyjaśniła WawaLove.pl Joanna Kube, nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi. - Powinna odbyć się jeszcze w tym roku - powiedziała rzeczniczka WSA. Reklamę wielkoformatową na elewacji zabytkowego hotelu będziemy więc oglądać jeszcze przez wiele miesięcy.

Paradoksalną sytuację z brakiem możliwości usunięcia wielkoformatowego nośnika z zabytku na pl. Konstytucji Wojciech Wagner nazwał wcześniej "ośmieszaniem instytucji publicznych". - Klasyczna historia o tym, jak polskie prawo równoważy interes prywatny i publiczny - pisał wówczas naczelnik wydziału estetyki. - Odnoszę wrażenie, że ktoś traktuje mieszkańców Warszawy jak niepełnosprawnych umysłowo - dodał dzisiaj.

d29g5s3

Przeczytajcie też: Centrum Zdrowia Dziecka zakazuje leczenia marihuaną

d29g5s3

Podziel się opinią

Share

d29g5s3

d29g5s3