Trwa ładowanie...

Rekordowa akcja CBŚP i KAS. Zabezpieczyli ogromną ilość substancji do produkcji amfetaminy

W wyniku współpracy Centralnego Biura Śledczego Policji z Krajową Administracją Skarbową zabezpieczono 147 kg substancji zawierającej BMK, która jest potrzebna do produkcji amfetaminy. Zatrzymano pięć osób podejrzanych o przemyt, a trzy usłyszały zarzut.

Share
Rekordowa akcja CBŚP i KAS. Zabezpieczyli ogromną ilość substancji do produkcji amfetaminy
Źródło: CBŚP, Fot: CBŚP
d4ecvjl

Dzięki funkcjonariuszom KAS z Oddziału Celno-Pocztowego w Warszawie odkryli paczkę z Azji, w której znajdowało się 120 kg substancji do wytwarzania amfetaminy.

Centralne Biuro Śledcze Policji w Warszawie ustaliło, że za przemyt odpowiedzialni są dwaj bracia, którzy wysłali paczkę do domu swojej matki. - W tym momencie CBŚP zatrzymało pięć osób, w tym trzy osoby usłyszały zarzut przewozu na terytorium Rzeczypospolitej prekursora wykorzystywanego w produkcji narkotyków - mówi WawaLove rzecznik kom. Iwona Jurkiewicz.

CBŚP
Źródło: CBŚP, Fot: CBŚP

Poza przemytem nielegalnej substancji do Polski, policjanci CBŚP znaleźli dodatkowo 27 kg tej samej substancji podczas przeszukania mieszkań osób podejrzanych w całą akcję. W komunikacie CBŚP czytamy, że z przemyconej łącznie 147 kg substancji można wytworzyć ponad 50 kg najwyższej jakości amfetaminy.

- Za tego typu przestępstwo grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności - podaje CBŚP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: Szkielet nowej Rotundy już stoi. Teraz czekamy na finał do końca roku *

d4ecvjl

Podziel się opinią

Share
d4ecvjl
d4ecvjl