Trwa ładowanie...
dt5vyon

Rekordowy budżet partycypacyjny. Złożono blisko 3 tys. projektów

Ich weryfikacja potrwa do 8 maja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowy budżet partycypacyjny. Złożono blisko 3 tys. projektów
dt5vyon

Z roku na rok mieszkańcy Warszawy składają co raz więcej projektów do budżetu partycypacyjnego. Obecnie jest ich ponad 2800 - poinformował UM Warszawa.

W pierwszej edycji wpłynęło 2236, w drugiej 2333, więc obecna edycja jest rekordowa. Najwięcej tegorocznych projektów dotyczy Mokotowa - jest ich już ponad 300 Na drugim miejscu jest Praga-Południe (ponad 250), na trzecim Ursynów (ponad 200), po nich Białołęka i Wawer.

23 stycznia minął termin składania swoich pomysłów na rok 2018. Ostateczne dane poznamy po wprowadzeniu do systemu tych, które złożono w formie papierowej, ma to być do 27 stycznia. Na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl można już o nich dyskutować, wysłać pytania do autorów, a nawet propozycję zmian w projekcie. Już rozpoczęła się weryfikacja, potrwa ona do 8 maja. Urzędnicy będą kontaktować się w międzyczasie z autorami, w celu uzupełnienia ewentualnych braków.

dt5vyon

Warto dodać, że w międzyczasie odbyło się 22 dzielnicowych maratonów pisania projektów i jeden ogólnomiejski maraton, w których wzięło udział ponad 400 osób.

Następnie rozpoczną się dyskusje. Swoje przemyślenia będzie można przekazać na otwartych spotkaniach autorów z mieszkańcami oraz urzędnikami, które zaczną się 1 marca i potrwają do soboty 18 marca. Daty spotkań będzie można znaleźć na stronach dzielnic oraz na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, gdzie też można prowadzić dyskusje o projektach na internetowym forum.

Decyzję o tym, które projekty zostaną zrealizowane w kolejnym roku budżetowym, mieszkańcy Warszawy podejmą w drugiej połowie czerwca podczas głosowania.

Przeczytajcie też: Budżet partycypacyjny 2018. Powstaną ławeczki do czekania na zielone światło?

dt5vyon

Podziel się opinią

Share
dt5vyon
dt5vyon