Trwa ładowanie...

Rembertowski Piknik Wojskowy z okazji Święta Rembertowa 2013

Gra miejska, Parada Kawalerii Międzywojennej, turniej siatkówki plażowej i wiele innych atrakcji

Rembertowski Piknik Wojskowy z okazji Święta Rembertowa 2013
d2f6tqj
d2f6tqj

W najbliższą sobotę, 18 maja, Urząd Dzielnicy Rembertów zaprasza na obchody swojego święta. Z tej okazji organizowany jest Rembertowski Piknik Wojskowy. W godzinach 11.00 – 21.30 w przestrzeni parkowej przy ul. Strażackiej w Warszawie. Od godziny 11:00 do 16:30 na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne rembertowskich przedszkoli, szkół, domów kultury, TPD, Rembertowskiej Akademii Seniora, Akademii Obrony Narodowej. Od 14.00 będzie serwowana wojskowa grochówka. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Program imprezy:**

12.00 – start Gry Miejskiej pt. "Tajemnice dawnego Rembertowa"
Podczas tych historycznych "podchodów" uczestnicy będą mogli przenieść się w czasy dawnego Rembertowa i odgadnąć jego tajemnice dzięki ciekawej trasie i zadaniom. Główną atrakcją Gry są spotkania z "dawnymi Rembertowianami"- aktorami w historycznych strojach, scenografia i autentyczne rekwizyty z przeszłości udostępnione dzięki uprzejmości Teatru Historii-Interaktywna Edukacja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Rembertów.

16.30 Finał Gry Miejskiej pt. "Tajemnice dawnego Rembertowa"– rozdanie nagród

d2f6tqj

17.15 Pokaz Klubu Sportowego Action Air Polska
Prezentacja wyposażenia zawodników strzelectwa dynamicznego

17.40 Pokaz musztry paradnej Batalionu Reprezentacyjnego WP

Przed sceną:

18.00-19.00 - Parada Kawalerii Międzywojennej
Historyczny pokaz z elementami kaskaderskimi na koniach - wierne repliki umundurowania i oręża kawalerii międzywojennej (3 jeźdźców i dama), parada przed widzami, pokaz kaskadersko-zręcznościowy (zbieranie pierścieni lancą, cięcia szablą, pojedynek konny, akrobacje na koniu, skok przez płonące koło, skok przez żywą przeszkodę – człowieka, pokaz walk pieszych)

19.00 Kino plenerowe - Film pt. "Walkiria"

d2f6tqj

Inne atrakcje:

- od 10.00 Turniej siatkówki plażowej

- w godz. 11.00-14.00 Wymiana baterii na rośliny ozdobne

- w godz. 11.00-17.30
Dmuchany zamek, tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, spotkanie z bajkowymi postaciami, malowanie buzi, plac zabaw przygotowany przez Klub DGW, targ sąsiedzki.

- Boisko do unihoka, koszykówka, badminton, tenis ziemny, zorbing-kula sferyczna, eurobungee.

- Pokazy działań Wojskowej Straży Pożarnej; prezentacje sprzętu, wyposażenia i umundurowania wojskowego; pojazdów Państwowej Straży Pożarnej.

d2f6tqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f6tqj