ycipk-3wl28c

Remont muru oporowego trasy W-Z. Zamknięcie wjazdu na most Śląsko-Dabrowski

"Prace, które chcemy przeprowadzić, zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - informuje ZDM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont muru oporowego trasy W-Z. Zamknięcie wjazdu na most Śląsko-Dabrowski
ycipk-3wl28c

Mur oporowy Trasy W-Z przy Centrum Stomatologii przejdzie remont. Zarząd Dróg Miejskich własnie ogłosił przetarg na wykonanie prac. Będą one wymagały czasowego zamknięcia ul. Nowy Zjazd, czyli łącznicy wjazdowej na most Śląsko-Dąbrowski oraz pasa do skrętu z Wisłostrady na most.

Chodzi o mur na dojeździe do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jest to konstrukcja betonowa, podtrzymująca nasypy dojazdów do mostu. Wraz z upływem czasu pojawiły się na niej liczne uszkodzenia. "Prace, które chcemy przeprowadzić, zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - informuje ZDM.

W ramach prac Zarząd Dróg Miejskich usunie pęknięcia i zarysowania. Wykonane zostanie także gruntowne czyszczenie i nowa okładzina powierzchni ścian. Przy murach z kostki kamiennej zostanie odtworzone obrukowanie. W części muru planowane są prace, które zapewnią redukcję parcia gruntu na mur, co ograniczy w przyszłości jego wychylanie się. Zakres robót obejmie też renowację i poprawę stanu technicznego schodów zlokalizowanych przy Centrum Stomatologii. Powierzchnia muru zostanie pokryta warstwą antygraffiti oraz warstwą zabezpieczającą przed wodą.

ycipk-3wl28c

Mur znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatora zabytków. Dlatego też kolorystyka i faktura betonu remontowanych murów nawiązywać będzie do pozostałych obiektów inżynierskich wybudowanych wzdłuż Trasy W-Z.

Wyłączenie z ruchu mostu Śląsko-Dąbrowskiego

Podczas prac wyłączona z ruchu zostanie łącznica wjazdowa na most (ul. Nowy Zjazd) i pas do skrętu z Wisłostrady na most. Po zakończeniu robót przywrócona zostanie poprzednia stała organizacja ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich na oferty w przetargu czeka do 8 czerwca, do godz. 10.00. Wykonawca będzie miał czas na zakończenie prac do 15 grudnia, z zastrzeżeniem, że roboty związane z zajęciem części chodnika i jezdni należy wykonywać wyłącznie w lipcu i sierpniu. Po tym terminie musi być zachowana przejezdność i możliwość ruchu pieszego.

ycipk-3wl28c

Źródło: (ZDM)

Przeczytaj też: CZD: bez porozumienia po całonocnych rozmowach pielęgniarek z dyrekcją

Podziel się
Podziel się
ycipk-3wl28c
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3wl28c

ycipk-3wl28c
ycipk-3wl28c