Trwa ładowanie...
d4gsf0y

Remont muru oporowego trasy W-Z. Zamknięcie wjazdu na most Śląsko-Dabrowski

"Prace, które chcemy przeprowadzić, zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - informuje ZDM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont muru oporowego trasy W-Z. Zamknięcie wjazdu na most Śląsko-Dabrowski
d4gsf0y

Mur oporowy Trasy W-Z przy Centrum Stomatologii przejdzie remont. Zarząd Dróg Miejskich własnie ogłosił przetarg na wykonanie prac. Będą one wymagały czasowego zamknięcia ul. Nowy Zjazd, czyli łącznicy wjazdowej na most Śląsko-Dąbrowski oraz pasa do skrętu z Wisłostrady na most.

Chodzi o mur na dojeździe do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jest to konstrukcja betonowa, podtrzymująca nasypy dojazdów do mostu. Wraz z upływem czasu pojawiły się na niej liczne uszkodzenia. "Prace, które chcemy przeprowadzić, zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - informuje ZDM.

W ramach prac Zarząd Dróg Miejskich usunie pęknięcia i zarysowania. Wykonane zostanie także gruntowne czyszczenie i nowa okładzina powierzchni ścian. Przy murach z kostki kamiennej zostanie odtworzone obrukowanie. W części muru planowane są prace, które zapewnią redukcję parcia gruntu na mur, co ograniczy w przyszłości jego wychylanie się. Zakres robót obejmie też renowację i poprawę stanu technicznego schodów zlokalizowanych przy Centrum Stomatologii. Powierzchnia muru zostanie pokryta warstwą antygraffiti oraz warstwą zabezpieczającą przed wodą.

d4gsf0y

Mur znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatora zabytków. Dlatego też kolorystyka i faktura betonu remontowanych murów nawiązywać będzie do pozostałych obiektów inżynierskich wybudowanych wzdłuż Trasy W-Z.

Wyłączenie z ruchu mostu Śląsko-Dąbrowskiego

Podczas prac wyłączona z ruchu zostanie łącznica wjazdowa na most (ul. Nowy Zjazd) i pas do skrętu z Wisłostrady na most. Po zakończeniu robót przywrócona zostanie poprzednia stała organizacja ruchu.

Zarząd Dróg Miejskich na oferty w przetargu czeka do 8 czerwca, do godz. 10.00. Wykonawca będzie miał czas na zakończenie prac do 15 grudnia, z zastrzeżeniem, że roboty związane z zajęciem części chodnika i jezdni należy wykonywać wyłącznie w lipcu i sierpniu. Po tym terminie musi być zachowana przejezdność i możliwość ruchu pieszego.

d4gsf0y

Źródło: (ZDM)

Przeczytaj też: CZD: bez porozumienia po całonocnych rozmowach pielęgniarek z dyrekcją

d4gsf0y

Podziel się opinią

Share

d4gsf0y

d4gsf0y