Trwa ładowanie...
d26zkpa

Remont na Dworcu Wschodnim potrwa do końca września

Kolejarze planowali wstępnie zakończenie prac już cztery miesiące temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont na Dworcu Wschodnim potrwa do końca września
d26zkpa

Dlaczego remont oberwanego sufitu, który miał zostać ukończony w kwietniu przeciąga się o kilka miesięcy? Powodem jest wadliwy projekt , złożony wstępnie przez wykonawcę robót. Został on już na szczęście poprawiony i aktualnie trwają prace przy odbudowie fragmentu sufitu. Jego rekonstrukcja musi przebiegać ostrożnie ze względu na bieżącą obsługę pasażerów korzystających z dworca.

Robotnicy oddzielili konkretną część podlegającą odbudowie, bez konieczności wyłączania holu dla podróżnych. I choć w rejonie prowadzonych prac pasażerowie mogą napotkać pewne trudności, związane np. z mniej komfortowym dojściem do toalet to całość funkcjonalności Dworca Wschodniego jest utrzymana. __

Przypomnijmy, że pod koniec marca oberwała się część sufitu. Z wyremontowanego obiektu odpadł płat gipsu i tynku o powierzchni około 70 metrów kwadratowych. Naprawę w ramach gwarancji wykonuje firma Strabag, która wcześniej remontowała dworzec. Na chwilę obecną PKP nie chce przesądzać, czy wykonawca odbudowy zostanie obciążony jakimiś karami finansowymi.

d26zkpa

Przeczytajcie też: Wypalanie traw skończyło się tragedią. Śmierć 69-latka

d26zkpa

Podziel się opinią

Share
d26zkpa
d26zkpa