Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja. Działka warta blisko 150 mln odzyskana

"Procedura przejęcia gruntów była podobna jak w przypadku słynnej działki Chmielna 70"

Reprywatyzacja. Działka warta blisko 150 mln odzyskana
d2ugnwk
d2ugnwk

Odzyskano cenną działkę w Warszawie. Sukces prokuratury w sporze o ogromnej wartości reprywatyzowany grunt na stołecznej Pradze-Południe - informuje "Rzeczpospolita".

Sąd uznał, że nieważna jest umowa, na mocy której spółka Projekt Saska przejęła cenne tereny w stolicy. Wyrok w sprawie dokumentu sprzed 16 lat wydał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sprawa dotyczy ponad 30 ha, na których znajdują się teraz ogródki działkowe w pobliżu Stadionu Narodowego. Lokalizacja i dobry dojazd do centrum sprawiają, że działka warta jest co najmniej 142 mln zł.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", procedura przejęcia gruntów była podobna jak w przypadku słynnej działki Chmielna 70 sprzed Pałacu Kultury i Nauki, od której zaczęła się afera reprywatyzacyjna .

Działkę na Pradze-Południe otrzymała spółka, która nie była w żaden sposób związana z właścicielami sprzed II wojny światowej, a rząd w przeszłości zapłacił już odszkodowanie za teren.

d2ugnwk

Sąd przyznał rację śledczym i uznał, że osoby, które zawarły umowę w 2000 roku nie dysponowały żadnym tytułem prawnym do zbywanych praw i roszczeń. Wyrok jest nieprawomocny.

Tymczasem nadal trwa śledztwo w sprawie prywatyzacji tej działki. Prokuratorzy nie postawili jeszcze nikomu zarzutów. Gazeta wyjaśnia, że śledczy czekają na pomoc prawną z zagranicy.

d2ugnwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ugnwk