Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja. Przewodniczący PO: "Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy"

"Nie powodu, by w Warszawie wprowadzać zarząd komisaryczny"

Reprywatyzacja. Przewodniczący PO: "Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy"
d4k6r3n
d4k6r3n

Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, bo jest dobrym prezydentem miasta, ale też obiektem zmasowanego ataku politycznego i partyjnego - powiedział w środę szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna odniósł się w ten sposób do zarzutów polityków skierowanych wobec Gronkiewicz-Waltz dot. okoliczności reprywatyzacji jednej z najdroższych działek w Warszawie - przy przedwojennej ul. Chmielnej 70.

- Będziemy absolutnie, i to mówię z pełną odpowiedzialnością, bronić i wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Nie tylko dlatego, że jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej i dobrym prezydentem Warszawy, ale też jest absolutnie obiektem takiego zmasowanego ataku politycznego, partyjnego i medialnego - mówił szef PO w radiu TOK FM.

d4k6r3n

"Zaniechanie wszystkich elit politycznych"

Schetyna wyraził ponadto nadzieję na przygotowanie "pełnej ustawy reprywatyzacyjnej" i przeprowadzenie jej przez parlament. - Ta sytuacja dojrzała do tego, żeby w ten sposób reagować, bo to jest zaniechanie wszystkich elit politycznych przez tyle lat i kadencji - ocenił.

Zdaniem szefa PO problemu z reprywatyzacją nie ma we Wrocławiu, w Szczecinie czy w Gdańsku. - To jest kwestia, którą musimy jakby odebrać lokalności i zainteresowaniu tylko warszawskiemu i spowodować żeby debata odbyła się w parlamencie, żeby powiedzieć, pokazać, jaka jest sytuacja, jakie będą dalsze skutki takiej dzikiej, nieustabilizowanej, niezorganizowanej reprywatyzacji i przeprowadzić taką ustawę. To jest wyzwanie dziś dla nas wszystkich, dla parlamentu - podkreślił. Jak mówił, aby taką ustawę przeprowadzić "musi być absolutna polityczna zgoda" między rządem, opozycją oraz prezydentem.

Zdaniem Schetyny nie ma powodu, by w Warszawie wprowadzać zarząd komisaryczny. - Nie ma ani powodu, ani żadnego formalnego czy nieformalnego pretekstu do takich decyzji. Wybory za dwa lata. Warszawa jest bardzo ważna: warta jest i zaangażowania, i skutecznej walki, tak jak robi to Hanna Gronkiewicz-Waltz od wielu lat - zaznaczył.

Źródło: PAP/TVP.info

Przeczytajcie też: Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie wyrzucona z PO? "Schetyna tylko czeka na pretekst"

d4k6r3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k6r3n