Trwa ładowanie...

RetroReporter - gra planszowa, poświęcona przedwojennej Warszawie

Jej akcja rozgrywa się w latach 30 XX wieku, a gracze wcielają się w rolę początkujących reporterów warszawskich popołudniówek

RetroReporter - gra planszowa, poświęcona przedwojennej Warszawie
d1w350e
d1w350e

To na pewno ucieszy wielbicieli gier planszowych i historii Warszawy. "Retroreporter" to niskonakładowa gra planszowa, poświęcona przedwojennej Warszawie.

Jej akcja rozgrywa się w latach 30 XX wieku, a gracze wcielają się w rolę początkujących reporterów warszawskich popołudniówek. Poruszają się po mieście - tramwajem , dorożką lub taksówką i zbierają materiały do artykułów. Wygrywa ten, który przygotuje najwięcej doniesień.

"Dziewica telefoniczna, czyli automat, podający godziny abonentom, cieszy się olbrzymiem powodzeniem. W ub. wtorek zanotowano 36.805 połączeń, a w środę 28.199 połączeń. Większość abonentów dzwoni nie z potrzeby, lecz z ciekawości, aby usłyszeć „dziewicę". Wiele połączeń trwa po kilka minut, co wskazuje, że abonent wsłuchuje się w dykcję panienki, zajmując niepotrzebnie linję."

*To gra oparta na autentycznych materiałach prasowych. *Jest to niewątpliwy atut tej planszówki. Na 90 kartach zamieszczono wybrane, najciekawsze artykuły, podzielone na róźne kategorie. Niektóre zabawne, inne pouczające, większość wprawiająca w zdziwienie. Podczas rozgrywki można się przekonać na ile ten, nieodległy przecież w czasie świat, różnił się od dzisiejszego.

d1w350e

Gdzie można kupić grę?

"RetroReporter" jest dostępny na stronie projektu . Oprócz tego można ją nabyć w Księgarni Kulinarnej Bookoff ul. Żelazna 91 (róg al. Solidarności). Gra kosztuje 90 złotych.

W grę możemy też pograć w Klubie Chwila (ul. Ogrodowa 31/35).

d1w350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w350e