Trwa ładowanie...

Robert Drobniuch nowym dyrektorem Teatru Lalek Guliwer

Wybrano nowego dyrektora Teatru Lalek Guliwer. Będzie nim reżyser teatralny i menadżer kultury Robert Drobniuch. „Zaproponował rozwój repertuaru konsekwentnie dążący do wizji nakreślonej w koncepcji” – podkreśla komisja konkursowa.

Robert Drobniuch nowym dyrektorem Teatru Lalek GuliwerŹródło: Materiały prasowe
d34gme1
d34gme1

Komisja konkursowa uznała, że kandydatura Roberta Drobniucha w najwyższym stopniu spełnia przyjęte kryteria oceny, które dotyczą wartości przedstawionej koncepcji programowej i organizacyjnej Teatru Lalek Guliwer.

Dziewięć osób w drugim etapie konkursu

W pierwszym etapie konkursu spośród dziesięciu kandydatów, którzy złożyli oferty, do drugiego etapu zakwalifikowało się dziewięć osób spełniających wymagania formalne.

2 marca odbyły się rozmowy z kandydatami o proponowanych przez nich autorskich koncepcjach programowych i organizacyjnych.

W skład dziewięcioosobowej komisji weszli przedstawiciele organizatora czyli m.st. Warszawy, reprezentanci Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń zawodowych i twórczych oraz samego teatru.

d34gme1

Miejsce na mapie kulturalnej Polski

Robert Drobniuch wykazał się znajomością specyfiki pracy w teatrze dla dzieci i teatrze lalek. Ma również doświadczenie w zakresie edukacji kulturalnej – podkreśla stołeczny ratusz.

„Ponadto, w ocenie Komisji, kandydat w najpełniejszy sposób opisał doświadczenie w zarządzaniu instytucją, prowadzeniu polityki finansowej i kadrowej, współpracy z podmiotami zewnętrznymi, a także w fundraisingu. Przedstawiona koncepcja programowa zawierała plan rozwoju instytucji z zachowaniem dotychczasowej linii programowej”- czytamy w komunikacie ratusza.

Kandydat zaproponował rozwój repertuaru i zespołu artystycznego konsekwentnie dążący do wizji nakreślonej w koncepcji. Jej celem jest stworzenie miejsca rozpoznawalnego i odnoszącego sukcesy zarówno w Warszawie, jak i na mapie kulturalnej Polski.

Doświadczenie i edukacja

Robert Drobniuch urodził się w 1981 r. w Białymstoku. Ukończył reżyserię na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowe studia reżyserii opery i innych form teatru muzycznego na PWST w Krakowie. Ukończył też Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty.

Współtworzył białostockie Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw i Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych Białysztuk. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Od 2012 r. był dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Nowy dyrektor obejmie stanowisko 1 września 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d34gme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34gme1