Trwa ładowanie...

Rodriguez wystąpi w Kongresowej!

Bohater filmu "Sugar Man" zagra 28 marca w Warszawie

Rodriguez wystąpi w Kongresowej!
d1jmaca
d1jmaca

Historia Rodrigueza wzruszyła tłumy.* Praktycznie nieznany w swojej ojczyźnie (sprzedał tam 6 płyt) amerykański wokalista z przełomu lat 60. i 70. był przez cały ten czas gwiazdą numer 1 w... RPA. Był tam popularniejszy niż Rolling Stonesi, z czego przez lata nie zdawał sobie sprawy.* Plotkowano, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje.

Dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych został odnaleziony przez swoich południowoafrykańskich fanów. To właśnie o tym opowiada dokumentalny film "Searching for Sugar Man". Produkcja została nagrodzona Oscarem oraz innymi licznymi nagrodami i podbiła serca widzów na całym świecie. Soundtrack z filmu z piosenkami Sixto Rodrigueza trafił do polskich sklepów muzycznych w lutym. Wystarczyło sześć miesięcy, aby album uzyskał w naszym kraju status Platynowej Płyty.

* Koncert , który odbędzie się 28 marca w Sali Kongresowej, będzie pierwszą wizytą legendarnego muzyka w naszym kraju!* Bilety trafią do sprzedaży 6 grudnia.

Zwiastun filmu "Sugar Man":

Rodriguez "Sugar Man":

d1jmaca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jmaca