Trwa ładowanie...

Rodzice, odważcie się mówić!

W stolicy (i nie tylko) rusza kampania dla rodziców osób homoseksualnych

Rodzice, odważcie się mówić!
dc1f6p8
dc1f6p8

W piątek, 1 marca, rusza kampania społeczna "Rodzice, odważcie się mówić", której bohaterami są rodzice osób homoseksualnych i biseksualnych. Szczegóły kampanii zostaną przedstawione podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w środę, 27 lutego, o godz. 12.00, (klub Warsztat, pl. Konstytucji 4).

Mówi się, że dzień, w którym dzieci wychodzą z szafy, (czyli przestaje ukrywać swą homoseksualną orientację), jest dniem, w którym do szafy wchodzą rodzice. Nasza akcja ma na celu te drzwi uchylić - do zwyczajnego życia bez tajemnic- mówi Katarzyna Remin, koordynatorka i wraz z Gregorym Czarneckim pomysłodawczyni projektu, działaczka KPH.

Projekt ruszy z początkiem marca w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. W tych miastach zawiśnie aż 140 wielkoformatowych plakatów. Kampania Przeciwko Homofobii pozyskała do akcji aktora Władysława Kowalskiego, który razem z synem pokaże się na plakatach. Oprócz kampanii pojawi się też strona internetowa z poradnikiem dla rodziców dzieci o odmiennej orientacji seksualnej oraz kontaktem do osoby gotowej udzielać im wsparcia.

W dzisiejszej konferencji udział wezmą m.in. Wanda Nowicka - Wicemarszałkini Sejmu VII kadencji i Karolina Malczyk - Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy d.s. równego traktowania.

dc1f6p8

Projekt "Rodzice odważcie się mówić" został zrealizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii ze środków Open Society Foundations. Autorem zdjęć jest Kuba Dąbrowski, partnerem projektu agencja Lowe GGK, która pro bono przygotowała koncepcję kreatywną i czuwała nad produkcją. Patronat nad akcją objęły Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

dc1f6p8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc1f6p8