Trwa ładowanie...

Rodzina Pahla zamieszana w aferę reprywatyzacyjną? MJN: "powinien od razu podać się do dymisji"

Według serwisu superbiz.pl, kancelaria Roberta Nowaczyka - mecenasa, który dokonał zwrotu słynnej działki Chmielna 70 - reprezentowała rodzinę Pahlów.

Rodzina Pahla zamieszana w aferę reprywatyzacyjną? MJN: "powinien od razu podać się do dymisji"
d1ekkhv
d1ekkhv

Wiceprezydent Pahl zamieszany w aferę reprywatyzacyjną? Według serwisu superbiz.pl, kancelaria Roberta Nowaczyka - mecenasa, który dokonał zwrotu słynnej działki Chmielna 70 - reprezentowała rodzinę Pahlów.

We wrześniu pisaliśmy o słowach warszawskiego randego Piotra Guziała , który na antenie radia RDC powiedział, że rodzina wiceprezydenta Witolda Pahla ma roszczenia w Warszawie. – On ma wyjaśniać te kwestie, więc nie wiem, czy będzie obiektywny – podkreślał Guział.

– Lista roszczeń jest jawna, dostępna w internecie. Według moich niepotwierdzonych jeszcze informacji nazwisko Pahl widnieje wśród osób ubiegających się o zwroty nieruchomości czy też odszkodowania w Warszawie – powiedział po audycji reporterowi RDC.

Agnieszka Kłąb z biura prasowego Urzędu Miasta Stołeczny odpowiedziała na zarzuty Guziała na Twitterze. „Ani prez. Witold Pahl, ani jego najbliższa rodzina nie starali się i nie starają o zwrot nieruchomości na terenie Warszawy” – czytamy w poście.

Do tych doniesień odniósł się również sam wiceprezydent. – Nasze drogi rozeszły się sto kilkadziesiąt lat temu. To, co nas łączy, to tylko nazwisko – mówił w rozmowie z reporterem RDC Pahl. Jak dodał, te sprawy są znane prezydent i pracownikom ratusza. – Ani ja, ani moja najbliższa rodzina nie mamy bezpośredniego związku z tymi roszczeniami – podkreślił wiceprezydent.

d1ekkhv

Nowe fakty?

W piątek portal superbiz.pl podał informację, że kancelaria Roberta Nowaczyka - mecenasa, który dokonał zwrotu słynnej działki Chmielna 70 - reprezentowała rodzinę Pahlów. Serwis powołuje się na zdobyte dokumenty, które dowodzą, że słynny adwokat był pełnomocnikiem kuzynów wiceprezydenta w postępowaniu zwrotowym przed prezydentem miasta Warszawa.

- To pokazuje, że cały warszawski ratusz jest umoczony w dziką reprywatyzację. Pan Pahl powinien od razu podać się do dymisji, jeśli zarzuty się potwierdzą – mówi w rozmowie z superbiz.pl Jan Śpiewak, radny warszawskiej dzielnicy Śródmieście i przewodniczący Miasto Jest Nasze.

Według superbizu.pl, Witold Pahl nazwał swoją kancelarię i biuro handlowe "Dobrolin" - tak samo jak nazywała się fabryka na warszawskiej Woli, produkującą popularną w międzywojniu pastę do butów. Była ona prowadzona przez rodzinę Pahlów, która siedem dekad temu zmieniła nazwisko, usuwając z "Pahl" literę "h". Fabryka została po wojnie znacjonalizowana, teraz na jej terenie znajduje się osiedle.

d1ekkhv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ekkhv