Trwa ładowanie...

Rolnicy już w stolicy [WIDEO]

Aktualizacja: Rolnicy zapowiadają 100-tysięczną demonstrację za tydzień. Policja nie zgadza się na wjazd sprzętu do miasta

Rolnicy już w stolicy [WIDEO]
d3qj0e2
d3qj0e2

Z ostatniej chwili: *Rozmowy w ministerstwie rolnictwa zostały zerwane - poinformowało TVP Info.Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski po wyjściu z ministerstwa oznajmił: - Bezczelność ministra sięgała zenitu! Dodał, że "w przyszłym tygodniu 100 tys. rolników przyjedzie do Warszawy".* Czy nasza stolica jest gotowa na przyjęcie 100-tysięcznej demonstracji?* - Oczywiście - powiedział WawaLove.pl Bartosz Milarczyk, rzecznik Ratusza. - W stolicy odbywa się rocznie ponad 700 różnego rodzaju manifestacji, w tym również tak dużych, jak zapowiadają dziś rolnicy. Póki co, do ratusza nie wpłynął jeszcze żadne wniosek w tej sprawie - dodaje Milarczyk.* Policja zapowiada, że nie pozwoli na wjazd ciężkiego, rolniczego sprzętu do miasta. **

Pierwsi uczestnicy "marszu gwiaździstego" są już pod siedzibą ministerstwa rolnictwa w Warszawie. Kilkudziesięciu rolników przyjechało z województwa zachodniopomorskiego. Chcą zaapelować do szefa resortu, Marka Sawickiego, o rozwiązanie ich problemów - informuje WP.pl. Chodzi między innymi o niskie ceny skupu żywca. Od godz. 14.00 delegacja związkowców uczestniczy w rozmowach w ministerstwie rolnictwa.

Na Warszawę ruszyli też rolnicy spod Siedlec. Kolumna ciągników wjeżdża na drogę krajową numer 2 w Broszkowie, około 60 kilometrów od stolicy. Rolnicy wyjechali do Warszawy między innymi z: Łodzi, Garwolina, Białegostoku i Grójca. Hodowcy z Podlasia wyruszyli z ponad półgodzinnym opóźnieniem - dlatego, że kontrolowali ich policjanci. Mundurowi sprawdzali dokumenty, trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

d3qj0e2

W stronę Warszawy zmierza łącznie kilka tysięcy rolniczych związkowców na ciągnikach i w autokarach. Największa grupa wyruszyła z podsiedleckiej miejscowości Zdany.

Hodowcy z Podlasia wyruszyli z ponad półgodzinnym opóźnieniem - dlatego, że kontrolowali ich policjanci. Mundurowi sprawdzali dokumenty, trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Nie potwierdziły się informacje, jakie podawało wcześniej Radio Zet, że części protestujących nie pozwolono na dalszą jazdę ze względu na stan trzeźwości.

Od godz. 10 w Komendzie Stołecznej Policja pod numerem 22 603 80 38 działa specjalna infolinia, pod którą można uzyskać informacje o utrudnieniach ruchu związanych z protestami.

d3qj0e2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj0e2