Qaqwqwrqw

Rondo Dmowskiego. Kolejne przejścia dla pieszych w centrum

Po "zebrach" przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, nastał czas na opracowanie przejść przy rondzie Dmowskiego. Będzie lepiej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rondo Dmowskiego. Kolejne przejścia dla pieszych w centrum
Qaqwqwrqw

Coraz bliżej do naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie rondzie Dmowskiego. Mieszkańcy Warszawy w końcu wyjdą na powierzchnię i będą mogli łatwiej przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

Ogłoszony został przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską przy rondzie Dmowskiego. Opracowanie ma być gotowe do końca listopada tego roku i będzie podstawą do projektów budowlanych i organizacji ruchu potrzebnych do wytyczenia przejść w terenie i koniecznych przebudów jezdni i infrastruktury podziemnej. Wykonawca zaproponuje usytuowanie przejść po przeanalizowaniu m.in. natężenia ruchu pieszych, samochodów, pojazdów komunikacji miejskiej, możliwości ewentualnych przebudów itp. przy założeniu, że przejścia podziemne nadal będą funkcjonowały.

To kolejna zmiana, która ułatwi poruszanie się pieszym w ścisłym centrum miasta. Są nowe przejścia przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, w tym roku mają się pojawić przy rondzie Czterdziestolatka. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę odcinka al. Jana Pawła II a w dalszej perspektywie przemiana czeka samą ulicę Marszałkowską pomiędzy ul. Królewską a Piękną.

Qaqwqwrqw

Źródło: UM Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Pierwsza wystawa w pawilonie nad Wisłą

Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw