Trwa ładowanie...

Rondo na Muranowie będzie miało nową nazwę

Nowe rondo, które powstało niedawno na Muranowie, ma nosić nazwę Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Propozycję tę zaopiniują wkrótce radni Śródmieścia.
Share
Warszawa. Rondo znajduje się w sąsiedztwie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Warszawa. Rondo znajduje się w sąsiedztwie Muzeum Historii Żydów Polskich POLINŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d14mnjj

U zbiegu ulic Anielewicza i Karmelickiej przez długi okres czasu było skrzyżowanie, które pod koniec ubiegłego roku zmieniło się w rondo.

Jak podaje TVN Warszawa, 11 lutego śródmiejscy radni mają zaopiniować projekt uchwały z propozycją nadania miejscu nazwy Rondo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów to izraelskie odznaczenie nadawane osobom i rodzinom, które z narażeniem życia ratowały Żydów z Holokaustu podczas II wojny światowej.

d14mnjj

O uhonorowanie miejsca tą nazwą apelowały Polskie Towarzystwo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP i Stowarzyszenie Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce.

- Jako obiekt upamiętnienia wybrano skrzyżowanie ulic Mordechaja Anielewicza i Karmelickiej, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nazwa Rondo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata nie pochodzi z Banku nazw m.st. Warszawy - napisano w projekcie uchwały.

Propozycję nadania nazwy zaopiniują śródmiejscy radni. Ostateczną decyzję ma podjąć Rada Warszawy.

Źródło: TVN Warszawa

d14mnjj

''Dar Pomorza'' po remoncie. Niezwykłe zdjęcia z Gdyni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14mnjj

Podziel się opinią

Share
d14mnjj
d14mnjj