Trwa ładowanie...

Rośliny owadożerne na wyciągnięcie dłoni

Wyjątkowe okazy można oglądać w warszawskim Zoo
Share
Rośliny owadożerne na wyciągnięcie dłoni
d1cznsa

Do 12 lipca w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym zagości wystawa roślin owadożernych. Można podziwiać wspaniałe okazy muchołówek, rosiczek i kapturnic, ale również porozmawiać z właścicielami hodowli o pielęgnacji tych niezwykłych roślin.

Bogactwo i różnorodność okazów jest ogromna, a wśród nich znajduje się wiele oryginalnych gatunków, które wywołają u nas zachwyt i zaciekawienie. Wypracowały one dość nietypowy sposób na zdobywanie drogocennych składników pokarmowych. Metody łapania ofiary są różnorodne, w zależności od gatunków.

Polegają one na wabieniu zdobyczy pięknymi kolorami oraz olejkami eterycznymi, a w konsekwencji złapaniu pożywienia do wykwintnych pułapek, takich jak lepiące się liście, dzbanki wypełnione sokami trawiennymi lub pułapki zamykające się jak sidła. Nietypowe rośliny wymagają nietypowych warunków hodowli, istnieje jednak wiele okazów, które bez większych trudności można hodować w warunkach domowych.

d1cznsa

*Dlatego przyłączając się do wydarzenia utworzonego na jednym z popularnych serwisów społecznościowych i zapraszając na nie swoich znajomych, można za darmo otrzymać jedną muchołówkę, która jest prosta w pielęgnacji. * W środowisku naturalnym ta roślina owadożerna występuje jedynie na bagnach i moczarach Karoliny Północnej i Południowej. Tworzy rozetę z liści o średnicy 15-20 cm. Pułapki na końcach mięsistych liści przypominają malowane rzęsy, ale mimo to mają drapieżny wygląd.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej warszawskiego Zoo .

Przeczytaj też: 25. Bieg Powstania Warszawskiego - trwają zapisy

d1cznsa

Podziel się opinią

Share
d1cznsa
d1cznsa