Trwa ładowanie...

Rosyjscy dyplomaci największymi piratami na warszawskich drogach

Tylko za 2015 rok dyplomaci z innych krajów powinni zapłacić 350 mandatów.

Rosyjscy dyplomaci największymi piratami na warszawskich drogach
d1lb6k0
d1lb6k0

Od początku roku ujawniono 350 przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny. Wśród osób posługujących się immunitetem krajowym ujawniono od początku roku w sumie 126 przypadków.

Okazuje się, że największymi piratami drogowymi są rosyjscy dyplomaci, którzy 36 razy zostali złapani przez straż miejską, z czego 28 przypadków to przekroczenie prędkości. Przedstawiciele dyplomatyczni z Rosji sześciokrotnie wjechali także na skrzyżowanie na czerwonym świetle i dwa razy zostali przyłapani na nieprawidłowym parkowaniu. Na drugim miejscu, z wynikiem 28 wykroczeń, znaleźli się dyplomaci z USA, którzy 22 razy zostali zatrzymani za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Zaledwie o dwa wykroczenia mniej zanotowano w przypadku dyplomatów z Arabii Saudyjskiej. Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele z Libii i Ukrainy.

19 września tego roku weszły w życie przepisy ograniczające immunitety. Nie dosięgnęły one jednak zagranicznych dyplomatów, którzy, w podsumowaniu warszawskiej straży miejskiej, tylko za 2015 rok powinni zapłacić 350 mandatów.

d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0