Trwa ładowanie...

Rowerzyści narzekają na nieodśnieżone ścieżki. Urzędnicy: "Prosimy o wyrozumiałość"

"Na przeszkodzie stanął m. in. lód, którego nie udało się usunąć"

Share
Rowerzyści narzekają na nieodśnieżone ścieżki. Urzędnicy: "Prosimy o wyrozumiałość"
d1p0060

Dziękujemy za wszystkie skargi, uwagi i wnioski dotyczące odśnieżania dróg dla rowerów. Akcja ta jest prowadzona drugi rok, jednak dotychczasowy brak opadów sprawił, że praktycznie dopiero w ostatnich dniach mogliśmy sprawdzić się w warunkach prawdziwej zimy. Stąd też prosimy o wyrozumiałość - napisał dziś Pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej.

Pełnomocnik przypomina, że zasady odśnieżania zostały wypracowane w ubiegłym sezonie wspólnie z przedstawicielami organizacji rowerowych. - Wspólnie zgodziliśmy się, że standardem do którego dążymy nie jest odśnieżanie tras „na czysto” (co wymagałoby stosowania soli, szkodliwej dla rowerów), lecz odgarnięcie nadmiaru śniegu i posypanie ich piaskiem dla poprawy przyczepności - podkreśla. I dodaje, że docelowo ma to stosunkowo niewielkim kosztem poprawić warunki jazdy rowerem .

W odpowiedzi na zarzuty rowerzystów, którzy wytykają, że akcje odśnieżania w wielu miejscach nie spełniły tych standardów, Pełnomocnik wyjaśnił, że na przeszkodzie stanął m. in. lód, którego nie udało się usunąć. Dodał też, że na niektórych trasach jakość wykonanych prac wzbudziła jego zastrzeżenia, wezwał więc wykonawcę do wykonania poprawek. - Jeśli gdzieś nadal nie widać efektu - prosimy o zgłoszenie - poinformował.

Listę tras, które powinny być odśnieżane możecie znaleźć na tej stronie .

d1p0060

Podziel się opinią

Share
d1p0060
d1p0060