Trwa ładowanie...

"Różaniec Do Granic" również w portach lotniczych. Modlitwy m.in na lotnisku Chopina

Będą się modlić w całej Polce.

"Różaniec Do Granic" również w portach lotniczych. Modlitwy m.in na lotnisku Chopina
d19twqx
d19twqx

7 października milion osób ma udać się na granice Polski, by wspólnie odmawiać różaniec. Jak informują organizatorzy "Różańca Do Granic", do akcji dołączyły lotniska m.in w Warszawie.

W ramach inicjatywy "Różaniec Do Granic" w święto Matki Bożej Różańcowej w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzą się w kościołach stacyjnych o godz. 10.30, tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć we mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przejdą lub przejadą na wyznaczone "strefy modlitwy" - ma ich być ok. 4 tys. - gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa.

Jak poinformowali organizatorzy, na wszystkich trzech lotniskach, w Warszawie, Poznaniu i Pyrzowicach, modlitwa będzie prowadzona w lotniskowej kaplicy przez kapelanów miejsc.

- Lotnisko jest szczególnego rodzaju przejściem granicznym, z którego korzysta ogromna rzesza Polaków mieszkających poza naszą Ojczyzną. Szczególny jest także kierunek, w którym opuszcza się stąd naszą ziemię - podkreślił ks. Zbigniew Stefaniak, kapelan Lotniska Chopina w Warszawie, na którym różaniec będzie odmawiany w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Z kolei kapelan lotniska w Pyrzowicach ks. Mirosław Sołtysek zaznaczył, że na terytorium międzynarodowych lotnisk również znajduje się granica Polski. - W kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach połączymy się ze wszystkimi, którzy w tym samym czasie będą modlili się wzdłuż granic naszego państwa, by wybłagać ratunek dla Polski i świata całego - dodał.

d19twqx

- Cieszymy się, że do projektu przyłączyły się też porty lotnicze. Wydaje się, że modlić się będziemy naprawdę na każdym odcinku granicy – podkreślił Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia. Dodał, że zorganizowanie akcji na lotniskach to nie był pomysł organizatorów. - Kilka osób, zupełnie niezależnie rzuciło takie hasło, kapelani lotnisk się zgodzili, no i startujemy z przygotowaniami - wyjaśnił.

Organizatorzy zastrzegli, że "Różaniec Do Granic" w kaplicach portów lotniczych jest przeznaczony jedynie dla pracowników portów oraz pasażerów korzystających tego dnia z lotnisk.

- Bardzo chcieliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu całą rodziną, a ponieważ mamy dwójkę małych dzieci trochę trudne by było uczestnictwo z nimi w całym programie, stąd pomysł na zorganizowanie wersji skróconej dla dzieci – wyjaśniła Marta Szagżdowicz z Gdańska, pomysłodawczyni zorganizowania "Różańca Do Granic" dla dzieci.

Będzie to specjalna msza św. o godz. 12 i adoracja Najświętszego Sakramentu, po której rodzice wraz z dziećmi przejadą na Westerplatte, gdzie odmówią część chwalebną różańca.

d19twqx

- To bardzo symboliczne, że właśnie dzieci odmówią różaniec w miejscu, gdzie rozpętało się chyba największe piekło XX wieku, to właśnie na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. To będzie znak – modlitwa niewinnych dzieci jest jak światło, które rozświetla mrok – powiedział Maciej Bodasiński. Dodał, że zachęca inne diecezje, by podjęły ten pomysł i również na swoich terenach umożliwiły rodzinom z dziećmi udział w modlitwie różańcowej na granicach Polski.

Modlitwa na granicach jest odpowiedzią na prośbę o codzienne odmawianie Różańca, którą Matka Boża miała wyrazić 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 100 lat temu w portugalskiej Fatimie.

Organizatorem "Różańca do granic" jest Fundacja Solo Dios Basta, która powstała w czerwcu 2015 z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Była organizatorem m.in. Wielkiej Pokuty, która 15 października 2016 r. zgromadziła na Jasnej Górze zgromadziła ok 150 tys. ludzi.

d19twqx

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Radni za budową m.in Nycz Tower w Śródmieściu. Mieszkańcy: "hańba!"

d19twqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19twqx