Trwa ładowanie...

Rozbierają wiadukt. Autobusy skierowane na objazdy

Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji.

Rozbierają wiadukt. Autobusy skierowane na objazdy
d2pb3hf
d2pb3hf

Nocą z poniedziałku na wtorek (17/18 października) oraz z wtorku na środę (18/19 października) w godz. 22.00 – 6.00 zamknięta dla ruchu będzie łącznica ul. Strażackiej przebiegająca pod wiaduktem ul. Żołnierskiej. Na objazdy skierowane zostaną linie 143 oraz N24.

Możliwy będzie skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Strażacką w kierunku Targówka oraz w kierunku Rembertowa. Uruchomiona zostanie możliwość przejazdu ul. Strażacką w poprzek Żołnierskiej od Rembertowa w kierunku Targówka. Relacja Targówek – Rembertów będzie odbywała się objazdem do ul. Marsa. Utrudnienia związane są z wyburzaniem wiaduktu w ciągu ul. Żołnierskiej nad torami kolejowymi i ul. Strażacką.

Rozbiórka wiaduktu

Trwa rozbiórka wyłączonego z ruchu, wschodniego wiaduktu nad linią kolejową i ul. Strażacką. Prace rozbiórkowe po stronie zachodniej rozpoczną się w przyszłym roku, po przełączeniu ruchu na nowo wybudowane wiadukty. Rozbierany obiekt to dziesięcioprzęsłowa konstrukcja z belek prefabrykowanych. Zbudowany został na przełomie lat 70 i 80-tych ubiegłego stulecia. Nowe wiadukty realizowane będą jako konstrukcje zespolone stalowo-betonowe. Znajdą się na nich chodnik i droga rowerowa połączone z ciągami komunikacyjnymi w poziomie terenu za pomocą wygodnych schodów i pochylni. Inwestycja obejmuje modernizację odcinka drogi o długości 4,8 km i ma być gotowa w 2018 r.

Komunikacja

Linia autobusowa 143 (tylko w kierunku krańca GUS) zostanie skierowana na trasą objazdową przebiegającą bezpośrednio ul. Strażacką do ul. Żołnierskiej. Ponadto, nocna linia autobusowa N24 (tylko w kierunku krańca REMBERTÓW-AON) od skrzyżowania ulic Marsa, Okularowej i Chełmżyńskiej ulicami: Marsa – Żołnierska – Strażacka i dalej swoją trasą podstawową.

d2pb3hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pb3hf