Trwa ładowanie...

Rozbiorą się pod tęczą!

Fuck For Forest w Warszawie

Rozbiorą się pod tęczą!
dp8hxee
dp8hxee

8 maja przyjdą i rozbiorą się pod tęczą na placu Zbawiciela. Zwolennicy organizacji Fuck For Forest chcą w ten sposób zamanifestować swoje prawo do nagości w miejscach publicznych. Zmieniaj rzeczywistość miłością i seksualnością – apelują i zapraszają na nietypową manifestację, która odbędzie się w przyszłą środę o godzinie 16:00.

Akcji patronuje organizacja Fuck For Forest, która zyskała sobie popularność na świecie oryginalnym sposobem pozyskiwania pieniędzy na działalność ekologiczną. Organizacja zbiera fundusze poprzez stronę internetową, na której odpłatnie oferowane są filmy oraz zdjęcia pornograficzne o tematyce związanej z ochroną środowiska. Twórcy organizacji mówią, że klasyczne metody merytorycznych argumentów zawodziły, więc sięgnęli po najstarszą, najbardziej sprawdzoną i najskuteczniejszą metodę promocji: seks. Zebrane fundusze są rozprowadzane do innych organizacji ekologicznych.* W ciągu pierwszych 12 miesięcy aktywności strona zarobiła ok. 100 tysięcy dolarów, a w 2005 roku otrzymali oni nawet wsparcie finansowe od norweskiego rządu.* Organizacja powstała właśnie w Norwegii, obecnie jednak jej siedzibą jest Berlin. Niektóre organizacje ekologiczne, m.in. WWF, nie chcą przyjmować pieniędzy zarobionych w ten kontrowersyjny sposób.

Pod koniec 2012 r. ukazał się pełnometrażowy dokumentalny film reżyserii Michała Marczaka o tytule "Fuck For Forest". Film zdobył główną nagrodę w kategorii film dokumentalny podczas 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Polsko-niemiecka koprodukcja odsłania prywatne życie członków organizacji podczas prowadzenia działalności w Europie oraz podróży w głąb Amazonii.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee