Trwa ładowanie...

"Rozegraj miasto" - nowa gra planszowa

Warszawscy nauczyciele oraz osoby pracujące z młodzieżą mogą otrzymać grę za darmo

Share
"Rozegraj miasto" - nowa gra planszowa
d3hksax

Głównym założeniem twórców gry jest przekazanie podstawowych informacji o konsultacjach społecznych a także zachęcenie do uczestniczenia w procesach konsultacyjnych związanych ze sprawami ważnymi dla mieszkańców stolicy. OPIS GRY

Metoda gry pozwala na aktywne poznawanie technik prowadzenia konsultacji społecznych. Uczniowie wcielają się w przedstawicieli różnych grup interesów, ucząc się negocjowania swoich stanowisk i osiągania optymalnego dla wszystkich stron rozwiązania. Dowiadują się, w jaki sposób podejmować współpracę z władzami oraz innymi uczestnikami życia publicznego, a także zyskują wiedzę na temat zasad owocnej dyskusji, formułowania skutecznych argumentów i wyrażania ich na forum. Gracze wcielają się w mieszkańców miasta (mieszkaniec proekologiczny, prorodzinny i probiznesowy) oraz we władzę, aby wspólnie decydować o kierunkach rozwoju ich miejscowości wykorzystując mechanizm konsultacji społecznych.

Warszawscy nauczyciele oraz osoby pracujące z młodzieżą chcące otrzymać egzemplarz gry mogą pisać na adres konsultacje@um.warszawa.pl lub pobrać grę ze strony www.konsultacje.um.warszawa.pl .

Gra planszowa „Rozegraj miasto” jest materiałem edukacyjnym wydanym przez stołeczny ratusz.

d3hksax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hksax
d3hksax