Trwa ładowanie...

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Informację w tej sprawie przekazał Urząd Dzielnicy Wilanów.

Share
Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej
d3kuc45

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Nowokabackiej, od ulicy Drewny do granicy z Ursynowem złożyła firma PORR Polska Infrastructure. Za fragment 1200 metrów chce niecałe 16 mln zł. Urząd poinformował, że w przetargu wpłynęło 13 ofert. Aktualnie istnieje już jedna nitka na odcinku ponad 650 metrów, którą zdecydował się zbudować jeden z deweloperów. Teraz wybrana firma będzie musiała stworzyć drugą jezdnię oraz kolejny, nowy fragment.

Wykonawca wejdzie na plac budowy wkrótce po podpisaniu umowy . Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2017 roku, podobnie jak ursynowski odcinek drogi od strony ul. Rosnowskiego. Wilanowski ratusz przekonuje, że ma już wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę, więc realizacja robót nie powinna być opóźniona. Jeśli chodzi o ursynowski fragment to do końca roku mają zakończyć się prace projektowe, a odcinek ulic: Rosnowskiego i Relaksowej powinien być gotowy również za dwa lata.

Przypomnijmy, że firma PORR Polska Infrastructure była wykonawcą odbudowy mostu Łazienkowskiego. Inwestycję udało się oddać 28 października, czyli kilka dni przed terminem wyznaczonym w umowie.

d3kuc45

Podziel się opinią

Share
d3kuc45
d3kuc45