Trwa ładowanie...
d15yv2n

Rusza 2. edycja Kina w Trampkach

Ponad 50 filmów dla dzieci i młodzieży zobaczymy przez ten tydzień w kinach Iluzjon i Praha
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza 2. edycja Kina w Trampkach
d15yv2n

Już jutro startuje 2. edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kina w Trampkach.* Odbędzie się on w dniach 20 – 28 września, w kinach Iluzjon i Praha.* Kino w Trampkach otworzy „Misja: Gwiazda". Podczas tegorocznego Berlinale film otrzymał owację na stojąco. Do Warszawy przyjedzie reżyser Martin Miehe-Renard.

*Kino w Trampkach pokaże 50 filmów nagrodzonych przez dziecięce i profesjonalne jury na międzynarodowych festiwalach. * Wśród nich m.in. "Obraz" Jeana- Francoisa Laguionie nagrodzony na CIFF w Chicago, czy docenione 10 nagrodami na różnych festiwalach na świecie „Dmuchawce” Carine Tardieu.

Zobacz także: Szymon Majewski w obronie kina Femina (WIDEO)

d15yv2n

Po raz pierwszy Kino w Trampkach pokaże filmy dokumentalne. W sekcji Fokus na Dokument będzie można zobaczyć m.in. animowany dokument, zdobywcę Nagrody Publiczności na MFF w Annecy 2012, „Kolor skóry: miodowy” Junga i Laurenta Boileau. Swoje „Dziecięce Olśnienia” zaprezentuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak („Niekończąca się opowieść”, „Szatan z 7-ej klasy”) i autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke („E.T”, „Gremliny rozrabiają”).

Kino w Trampkach to filmy i liczne wydarzenia towarzyszące. Festiwal zaprasza młodych widzów do wzięcia udziału w* warsztatach m.in. pisania scenariuszy, dubbingu, tworzenia filmów animowanych oraz dyskusji podczas „Rozmów o dorastaniu”.*

Program KINA W TRAMPKACH znajdziecie TUTAJ . Bilety na seanse można kupować bezpośrednio w kinach.

Zobacz, jakie darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

d15yv2n

Podziel się opinią

Share

d15yv2n

d15yv2n