Trwa ładowanie...

Rusza akcja "dojrzały pieszy". Zwrócą uwagę seniorom

Starsze osoby często nie przestrzegają przepisów. Dlatego stołeczna policja chce je edukować.

Rusza akcja "dojrzały pieszy". Zwrócą uwagę seniorom
d386hqz
d386hqz

Przechodzą na czerwonym świetle, nie korzystają z przejść dla pieszych i wchodzą wprost pod jadące pojazdy - to częste zachowania, jakie na drogach można zauważyć wśród osób w starszym wieku. Dlatego stołeczna policja rozpoczęła specjalną akcję edukacyjną.

Celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób, które przekroczyły 60-ty rok życia, jak i tych zbliżających się do tego wieku. W związku z okresem jesienno-zimowym i trudnymi warunkami na drogach , takich wypadków jest coraz więcej.

Jak wynika z analizy zdarzeń drogowych, które miały miejsce w stolicy i okolicach, wśród śmiertelnych ofiar wypadków najwięcej jest osób, które w momencie zdarzenia miały więcej niż 60 lat. - W 2015 roku osoby z tej grupy wiekowej uczestniczyły w 20% zdarzeń drogowych, natomiast stanowiły aż 38% ofiar śmiertelnych. Od stycznia do końca listopada 2016 roku liczba wypadków z udziałem „seniorów” wyniosła 19%, a śmiertelność ukształtowała się na poziomie 37%. - informuje Rafał Retmaniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Funkcjonariusze planują spotykać się z seniorami i uświadamiać ich o zagrożeniach, jakie czekają na nich na drogach. Policjanci przypomną o prawidłowych zachowaniach oraz o niebezpieczeństwach występujących w ruchu drogowym. Akcja potrwa do 31 marca 2017 roku.

d386hqz

Źródło: policja/Wawalove

(Oprac: MO)

d386hqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386hqz