Trwa ładowanie...
ddltlv8

Rusza budowa stacji Płocka II linii metra. Potężny fragment Płockiej zostanie zamknięty

W następny weekend, 8-9 kwietnia, rozpocznie się budowa stacji metra Płocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza budowa stacji Płocka II linii metra. Potężny fragment Płockiej zostanie zamknięty
ddltlv8

W następny weekend, 8-9 kwietnia, rozpocznie się budowa stacji metra Płocka. Kilkusetmetrowy odcinek ul. Płockiej zostanie zamknięty.

Rozpoczynają się zasadnicze prace budowlane stacji metra. - Dotychczas budowa zajmowała fragment ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z Płocką oraz tereny zielone na ul. Płockiej. Teraz wykonawca otworzy zamkniętą jezdnię ul. Wolskiej a plac budowy zajmie ul. Płocką - informuje UM W W weekend 8-9 kwietnia ulica zostanie zamknięta na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią od ul. Płockiej 11 do Płockiej 17. To rozwiązanie umożliwi mieszkańcom dojazdy do ich domów. Ta jezdnia nie będzie miała połączenia z ul. Wolską. Wzdłuż tymczasowej drogi powstanie również chodnik dla pieszych. Natomiast na ul. M. Kasprzaka (w kierunku centrum) zostanie wytyczony pas ruchu do skrętu w lewo w ul. Skierniewicką. ZTM poinformował, że zmienią się trasy linii 103, 136, N45, N95.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

ddltlv8

Dojazd ze stacji Księcia Janusza na ul. Świętokrzyską będzie trwał ok. 12 minut.

Budowany odcinek II linii metra na Woli będzie miła 3 stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2019, a czas przejazdu do stacji Świętokrzyska wyniesie 10-12 min.

Przeczytajcie też: Starszy pan codziennie odwiedza grób żony. Potrzebuje asystenta. Pomóc mogą podróżujący z Warszawy do Lublina

ddltlv8

Podziel się opinią

Share
ddltlv8
ddltlv8