Trwa ładowanie...
d1cm2w1

Rusza cykl koncertów plenerowych na Powiślu

Muzyczne Podwórko Warszawy Powiśle już w najbliższy piątek
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza cykl koncertów plenerowych na Powiślu
d1cm2w1

Muzyczne Podwórko to cykl letnich koncertów organizowanych w związku z wielkim świętowaniem 5. urodzin klubokawiarni Warszawa Powiśle .

Więcej: Warszawa Powiśle kończy 5 lat

Podczas pierwszej edycji wydarzenia na scenie Warszawy Powiśle usłyszycie Jógę*.* Nastoletni duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień, co przekłada się na chwytające za serce piosenki. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom. Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą, ale jej brzmienie jest wyraziste.

d1cm2w1

Zobacz też: W piątek Noc Pragi!

Podczas after party zagra Kuba Karaś (The Dumplings).

Pierwszej edycji muzycznego podwórka towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Warszawskiej Szkoły Reklamy z cyklu „Mistrz i uczniowie”. Tym razem zaprezentowane zostaną pracę uczniów artystki multimedialnej Karoliny Breguły.

Zobaczymy dwa cykle prac. W "Zadaniach" studenci omawiali zagadnienia z pola fotografii, sztuki w przestrzeni publicznej, performancu, rzeźby czy artystycznych działań typograficznych - komentuje Breguła. Drugi blok tematyczny „Myśleć obrazem” to prezentacja prac z unikatowych warsztatów cross-medialnych prowadzonych przez Alinę Skibę – malarkę, reżyserkę, scenarzystkę i scenograf. Kolejne prace, to przede wszystkim praktyczne realizacje, poparte konieczną podstawową wiedzą teoretyczną z zakresu: kompozycji, dramaturgii, roli światła i scenografii, obrazu malarskiego.

d1cm2w1

Wystawa ma charakter intermedialny, dzięki współpracy studentów z różnych dziedzin: operatorów i reżyserów, animatorów i montażystów oraz fotografów i plastyków.

Gdzie: Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3b

Kiedy: piątek 27 czerwca 2014 r. Wernisaż - 19:00. Koncert - 21:004

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

d1cm2w1

Podziel się opinią

Share
d1cm2w1
d1cm2w1