Trwa ładowanie...

Rusza klub filmowy w kawiarni Jaś & Małgosia

Projekcje będą połączone z dyskusją na fascynujące tematy około-filmowe

Share
Rusza klub filmowy w kawiarni Jaś & Małgosia
d3qnaw3

W klubokawiarni Jaś & Małgosia, znajdującej się na Muranowie, rusza nowy cykl cotygodniowych pokazów filmowych. Projekcje będą połączone z dyskusją na fascynujące tematy około-filmowe. Partnerem wydarzenia jest dystrybutor Against Gravity, który specjalizuje się w filmach, które mają nam otwierać oczy na nowe światy i perspektywę ludzkiej kondycji.

We współpracy z Against Gravity wyświetlane będą najlepsze i najbardziej inspirujące filmy dostępne w katalogu tego dystrybutora. Wśród nazwisk twórców pojawiają się zarówno największe światowe sławy jak i odważni debiutanci. - Ideą powstałego klubu filmowego, nawiązującego do tradycji studenckich DKF-ów, jest stworzenie platformy niczym nieskrępowanej wymiany myśli, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniem, uwagami - mówią organizatorzy.

d3qnaw3

Każde spotkanie prowadzone będzie przez Magdę Maksimiuk, krytyczkę filmową, która krótko wprowadzi w tematykę filmu i poprowadzi dyskusję po projekcji.

Jako pierwszy, we wtorek 3 lutego 2015 roku zostanie pokazany film Wernera Herzoga „Spotkania na krańcach świata”.

Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57

Bilety: 7 zł (w tym 20% zniżki na napoje). link do wydarzenia

Czym jest Against Gravity?

Against Gravity powstała w 2004 roku. Wtedy w Warszawie odbył się pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie.

d3qnaw3

Na co dzień zajmuje się dystrybucją filmów dokumentalnych i fabularnych. Wprowadza je do kin, niektóre z nich wydaje na DVD, dużo więcej po dystrybucji kinowej trafia na platformy VOD i do kanałów telewizyjnych- tych, które wciąż chcą pokazywać dobre kino. Czasami wspiera twórców już na etapie powstawania filmu. Jest koproducentem niezwykłego „Fuck For Forest” Michała Marczaka.


d3qnaw3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qnaw3
d3qnaw3