Trwa ładowanie...
d1cr6rl

Rusza klub filmowy w kawiarni Jaś & Małgosia

Projekcje będą połączone z dyskusją na fascynujące tematy około-filmowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza klub filmowy w kawiarni Jaś & Małgosia
d1cr6rl

W klubokawiarni Jaś & Małgosia, znajdującej się na Muranowie, rusza nowy cykl cotygodniowych pokazów filmowych. Projekcje będą połączone z dyskusją na fascynujące tematy około-filmowe. Partnerem wydarzenia jest dystrybutor Against Gravity, który specjalizuje się w filmach, które mają nam otwierać oczy na nowe światy i perspektywę ludzkiej kondycji.

Przeczytajcie też: 21. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

We współpracy z Against Gravity wyświetlane będą najlepsze i najbardziej inspirujące filmy dostępne w katalogu tego dystrybutora. Wśród nazwisk twórców pojawiają się zarówno największe światowe sławy jak i odważni debiutanci. - Ideą powstałego klubu filmowego, nawiązującego do tradycji studenckich DKF-ów, jest stworzenie platformy niczym nieskrępowanej wymiany myśli, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniem, uwagami - mówią organizatorzy.

d1cr6rl

Każde spotkanie prowadzone będzie przez Magdę Maksimiuk, krytyczkę filmową, która krótko wprowadzi w tematykę filmu i poprowadzi dyskusję po projekcji.

Jako pierwszy, we wtorek 3 lutego 2015 roku zostanie pokazany film Wernera Herzoga „Spotkania na krańcach świata”.

Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57

Bilety: 7 zł (w tym 20% zniżki na napoje). link do wydarzenia

d1cr6rl

Czym jest Against Gravity?

Against Gravity powstała w 2004 roku. Wtedy w Warszawie odbył się pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie.

Na co dzień zajmuje się dystrybucją filmów dokumentalnych i fabularnych. Wprowadza je do kin, niektóre z nich wydaje na DVD, dużo więcej po dystrybucji kinowej trafia na platformy VOD i do kanałów telewizyjnych- tych, które wciąż chcą pokazywać dobre kino. Czasami wspiera twórców już na etapie powstawania filmu. Jest koproducentem niezwykłego „Fuck For Forest” Michała Marczaka.

Przeczytajcie też: Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem


d1cr6rl

Podziel się opinią

Share

d1cr6rl

d1cr6rl