Trwa ładowanie...

Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"

Kobiety będą mogły nauczyć się technik samoobrony od strażników miejskich.

Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"
d2htbfc
d2htbfc

Obezwładnić, znaleźć czułe punkty na ludzkim ciele, odeprzeć atak tym co jest pod ręką - tego mogą się nauczyć kobiety podczas specjalnego kursu organizowanego przez straż miejską . Już wkrótce ruszają zapisy do nowej edycji akcji.

Strażnicy będą uczyć kobiety, jak uniknąć zagrożeń, gdzie może być niebezpiecznie i jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Zajęcia będą odbywały się m.in. na macie. Panie będą mogły poznać techniki samoobrony, a także elementy krav-magi, ju-jitsu i karate.

- Wystarczy kilka godzin pod okiem instruktorów, a drobna kobieta może bezpiecznie stawić czoła bandycie - twierdzą strażnicy miejscy . Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy na co dzień szkolą przedstawicieli tej formacji.

Kobiety nauczą się wykorzystywać do samoobrony m.in. takie przedmioty jak dezodorant, pilnik, klucze, czy torebkę. Co ważne, nauczą się odpowiednich zachowań w momentach niebezpiecznych. - Nie uczymy atakować, uczymy odpierać i unikać ataku – tak o kursie mówią instruktorzy.

d2htbfc

Ponad 3 tys. przeszkolonych warszawianek

Do tej pory w poprzednich edycjach akcji straży miejskiej udało się przeszkolić ponad 3 tys. kobiet . Teraz czeka na nie 80 wolnych miejsc. Zapisy będą przyjmowane drogą telefoniczną pod numerem tel. 22 855 33 13 w dniach 16 i 17 stycznia w godzinach 8.00-14.00.

Pierwsze zajęcia ruszą 24 i 26 stycznia. Zakończenie kursu zaplanowano na koniec marca. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.

Źródło: Straż Miejska/Wawalove

(Oprac: MO)

d2htbfc
d2htbfc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2htbfc