ycipk-1f6r0w

Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"

Kobiety będą mogły nauczyć się technik samoobrony od strażników miejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"
ycipk-1f6r0w

Obezwładnić, znaleźć czułe punkty na ludzkim ciele, odeprzeć atak tym co jest pod ręką - tego mogą się nauczyć kobiety podczas specjalnego kursu organizowanego przez straż miejską . Już wkrótce ruszają zapisy do nowej edycji akcji.

Strażnicy będą uczyć kobiety, jak uniknąć zagrożeń, gdzie może być niebezpiecznie i jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Zajęcia będą odbywały się m.in. na macie. Panie będą mogły poznać techniki samoobrony, a także elementy krav-magi, ju-jitsu i karate.

- Wystarczy kilka godzin pod okiem instruktorów, a drobna kobieta może bezpiecznie stawić czoła bandycie - twierdzą strażnicy miejscy . Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy na co dzień szkolą przedstawicieli tej formacji.

ycipk-1f6r0w

Kobiety nauczą się wykorzystywać do samoobrony m.in. takie przedmioty jak dezodorant, pilnik, klucze, czy torebkę. Co ważne, nauczą się odpowiednich zachowań w momentach niebezpiecznych. - Nie uczymy atakować, uczymy odpierać i unikać ataku – tak o kursie mówią instruktorzy.

Ponad 3 tys. przeszkolonych warszawianek

Do tej pory w poprzednich edycjach akcji straży miejskiej udało się przeszkolić ponad 3 tys. kobiet . Teraz czeka na nie 80 wolnych miejsc. Zapisy będą przyjmowane drogą telefoniczną pod numerem tel. 22 855 33 13 w dniach 16 i 17 stycznia w godzinach 8.00-14.00.

Pierwsze zajęcia ruszą 24 i 26 stycznia. Zakończenie kursu zaplanowano na koniec marca. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.

ycipk-1f6r0w

Źródło: Straż Miejska/Wawalove

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: Pies zginął na torach. Drugi nie chciał go zostawić

Podziel się
ycipk-1f6r0w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1f6r0w

ycipk-1f6r0w
ycipk-1f6r0w