Trwa ładowanie...
d44mlkr

Rusza program Karta Ucznia. Od dzisiaj dzieci i młodzież w wieku szkolnym pojadą za darmo

Karta Ucznia uprawnia do przejazdu na obszarze pierwszej i drugiej strefy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza program Karta Ucznia. Od dzisiaj dzieci i młodzież w wieku szkolnym pojadą za darmo
d44mlkr

* Karta Ucznia pozwoli dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Wnioski o wydanie karty będzie można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM.*

Na podstawie Karty Ucznia, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów - publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, którzy uczą się w placówkach poza granicami miasta.

Urząd m.st. Warszawy w przesłanym komunikacie poinformował, że do końca sierpnia wydano ponad 120 tys. kart ucznia. Jak dodano, na inicjatywie zyskają przede wszystkim "domowe budżety".

d44mlkr

"Przed wprowadzeniem tego rozwiązania z komunikacji korzystało ponad 45 tys. spośród 151 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tymczasem do końca sierpnia wydaliśmy już ponad 120 tys. kart ucznia" - podkreśliła cytowana w komunikacie zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o Kartę Ucznia dla swoich dzieci, nadal mogą to zrobić. Wnioski można składać przez cały rok w sekretariacie szkoły lub jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Należy dołączyć zdjęcie oraz okazać legitymację szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Znany jest szablon wydawanej karty.

d44mlkr

Od pt. 1.09 uczniowie szkół podst. i gimnazjów będą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie z .

Karta Ucznia będzie nową spersonalizowaną Warszawska Kartą Miejską z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Karta będzie ważna wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów.

Źródło: PAP

Opracowanie: JG

d44mlkr

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Rada Warszawy zmieniła nazwy sześciu ulic. Efekt dekomunizacji *

d44mlkr

Podziel się opinią

Share

d44mlkr

d44mlkr