Trwa ładowanie...
holderName

Rusza projekt odzieżowy WISŁAKI!

To społecznie odpowiedzialny projekt modowy, który jego autorzy rozumieją jako ekologiczny styl życia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza projekt odzieżowy WISŁAKI!
holderName

WISŁAKI to pierwszy w Polsce crowdfunding modowy. Z zebranych środków stworzona zostanie kolekcja ekologicznych ubrań z bawełny organicznej dla dzieci i dorosłych z nadrukami nadwiślańskich zwierząt będących pod ochroną. Będą to bluzy dla pań i panów, bluzki z długimi rękawami, koszulki, ubranka dziecięce - body, pajacyki i bluzy. Ubrania zaprojektuje Dominika Naziębły – projektant ubioru ekologicznego. Ilustracje zwierzaków zaprojektują uznane ilustratorki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. Ubrania będą sprzedawane w wielu lokalizacjach w Warszawie.

Czytaj też: Zapchlona Warszawa albo "Dobranoc, pchły na noc"

WISŁAKI chce wspierać ekologię. 5 zł ze sprzedaży każdego ubrania przekazane zostanie na wsparcie chronionych gatunków zwierząt Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków (OTOP). Organizowane również będą spotkania, na których dowiecie się więcej o zwierzętach z warszawskiej Wisły . Będzie też spacer ornitologiczny śladem Wisłaków oraz warsztaty crowdfundingowe.

holderName

Projekt można wesprzeć na stronie mintu.me/projects/cf/moda/257/wislaki . Po zrealizowaniu crowdfundingu, zebrane środki przeznaczone zostaną na wyprodukowanie kolekcji ekologicznych ubrań WISŁAKI. Zakupione zostaną materiały, zaprojektowane ilustracje zwierzaków, a ubrania uszyte. Proces ten zakończy się do końca 2014 roku.

Czytaj też: "Warszawa jest hipsterska, Kraków artystyczny, Lublin punkowy"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName