Rusza projekt odzieżowy WISŁAKI!

To społecznie odpowiedzialny projekt modowy, który jego autorzy rozumieją jako ekologiczny styl życia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza projekt odzieżowy WISŁAKI!

WISŁAKI to pierwszy w Polsce crowdfunding modowy. Z zebranych środków stworzona zostanie kolekcja ekologicznych ubrań z bawełny organicznej dla dzieci i dorosłych z nadrukami nadwiślańskich zwierząt będących pod ochroną. Będą to bluzy dla pań i panów, bluzki z długimi rękawami, koszulki, ubranka dziecięce - body, pajacyki i bluzy. Ubrania zaprojektuje Dominika Naziębły – projektant ubioru ekologicznego. Ilustracje zwierzaków zaprojektują uznane ilustratorki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. Ubrania będą sprzedawane w wielu lokalizacjach w Warszawie.

Czytaj też:  Zapchlona Warszawa albo "Dobranoc, pchły na noc"

WISŁAKI chce wspierać ekologię. 5 zł ze sprzedaży każdego ubrania przekazane zostanie na wsparcie chronionych gatunków zwierząt Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków (OTOP). Organizowane również będą spotkania, na których dowiecie się więcej o zwierzętach z warszawskiej Wisły . Będzie też spacer ornitologiczny śladem Wisłaków oraz warsztaty crowdfundingowe.

Projekt można wesprzeć na stronie  mintu.me/projects/cf/moda/257/wislaki . Po zrealizowaniu crowdfundingu, zebrane środki przeznaczone zostaną na wyprodukowanie kolekcji ekologicznych ubrań WISŁAKI. Zakupione zostaną materiały, zaprojektowane ilustracje zwierzaków, a ubrania uszyte. Proces ten zakończy się do końca 2014 roku.

Czytaj też:  "Warszawa jest hipsterska, Kraków artystyczny, Lublin punkowy"

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.