Trwa ładowanie...

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

W stolicy żywność będzie można przekazać w 34 największych hipermarketach

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności
d4qsvq4

Blisko 200 sklepów, 32 miasta i ponad 6 tys. wolontariuszy – w piątek, 28 listopada rusza Świąteczna Zbiórka Żywności w Warszawie i na Mazowszu. Żywność trafi do podopiecznych organizacji, które wspierają najuboższych. W zeszłym roku zebrano 118 ton produktów.

Mieszkańcy już po raz osiemnasty będą mogli przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. "Najbardziej potrzebne są: cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze" - piszą organizatorzy. Zebrane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posortowane i zważone. Pomoc dotrze m.in. do osób samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Ze wsparcia skorzysta ok. 15 tysięcy najuboższych rodzin.

d4qsvq4

W stolicy żywność będzie można przekazać w 34 największych hipermarketach. W okolicach Warszawy zbiórka zostanie przeprowadzona w 160 sklepach m.in. w: Józefowie, Otwocku, Górze Kalwarii, Piasecznie, Pruszkowie, Piastowie, Nadarzynie, Jankach, Grodzisku Mazowieckim, Łomiankach, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Markach, Wyszkowie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej i Kadzidle.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją ogólnopolską, prowadzoną przez 32 banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. W ubiegłym roku w ramach kampanii w całej Polsce zebrano ponad 800 ton żywności, co pozwoliło na wsparcie 260 tys. osób ubogich. W stolicy i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie. W województwie mazowieckim zbiórkę organizują też Banki Żywności w Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ciechanowie.

Przeczytajcie też: Festiwal Hummusu na Wilczej

d4qsvq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4qsvq4