Trwa ładowanie...
d91y0f7

Ruszają remonty na kolei. Pasażerów wyjeżdżających ze stolicy czeka wakacyjny koszmar

Pasażerowie wyjeżdżający z Warszawy mocno odczują spiętrzenie robót na torach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszają remonty na kolei. Pasażerów wyjeżdżających ze stolicy czeka wakacyjny koszmar
d91y0f7

Rozpoczynają się wielkie zmiany na kolei. Pasażerowie wyjeżdżający z Warszawy mocno odczują spiętrzenie robót na torach. Zobaczcie, gdzie szykują się utrudnienia.

Pasażerowie powinni zwrócić uwagę na liczne korekty w rozkładzie jazdy. Kumulacja prac zacznie się już w przyszłą niedzielę- podaje "Dziennik Gazeta Prawna."

Gazeta wylicza na których trasach będzie najtrudniej. Pierwsza z nich to Warszawa - Lublin. Na trasie jeździ 80 pociągów na dobę – m.in. PKP Intercity, PolRegio i Koleje Mazowieckie. Za 12 dni kolejarze zamkną oba tory na ponad 100-kilometrowym odcinku między Lublinem i Pilawą. Wkrótce ruszy modernizacja linii nr 7 między Warszawą a Lublinem - informuje gazeta.

d91y0f7

Do końca 2018 r. pasażerów wozić będą głównie autobusy zastępcze. Z kolei pociągi ze stolicy do Lublina pojadą objazdem, co wydłuży czas przejazdu. Ceny biletów mają być jednak obniżone.

Poznań, Kraków, Katowice

Kłopotów mogą się spodziewać także podróżni na trasie Warszawa Poznań. 11 czerwca ruszy modernizacja linii E20. Do lipca 2018 r. spółka PKP PLK zamknie oba tory na odcinku od Wrześni do Konina, a na kolejny rok – między Koninem a Kołem - podaje "DGP". Pociągi pojadą objazdem, a podróż wydłuży się nawet o 1 godzinę i 10 minut. Kolej, by zapobiec ucieczce pasażerów zapowiada obniżkę cen biletów.

Do remontu pójdzie też część Centralnej Magistrali Kolejowej. To kluczowa linia nr 4 prowadząca od Warszawy w stronę Katowic i Krakowa oraz najważniejszy szlak Pendolino PKP Intercity. Od 10 lipca do 10 sierpnia kolejarze zamkną część trasy na odcinku. Pociągi pojadą objazdami, przykładowo na trasie z Warszawy do Krakowa będzie ich aż trzy. Wydłuży się czas przejazdu na licznych trasach.

d91y0f7

Grodzisk Mazowiecki

Ostatni trudny odcinek to Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Tutaj do poprawki trafi linia 447, ruchliwy odcinek na wylocie ze stolicy na Kraków i Katowice. Tu będzie modernizacja torów podmiejskich. Od września fragment pozostanie całkowicie zamknięty – na rok - podaje "DGP."

Ruch pociągów pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą zostanie wstrzymany na 12 miesięcy. W tym czasie dojazd do i ze stolicy zapewnią autobusy komunikacji zastępczej.

Organizację przejazdów opracował Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie we współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A.

d91y0f7

Na trzon zastępczej komunikacji składa się pięć autobusowych linii dedykowanych mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa i Piastowa. Połączenia zapewniają nie tylko przejazd do Warszawy, ale także umożliwiają komunikację między miastami leżącymi wzdłuż linii kolejowej.

Istniejąca linia 717 z Piastowa do Warszawy zostanie wzmocniona. W szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżały co 10 minut. W godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut. Pasażerowie będą korzystać z 18 i 12 metrowych autobusów.

Źródło: DGP

Przeczytaj też: Nowe połączenie LOT-u. Z Warszawy polecimy do Azji Centralnej!

Podziel się
d91y0f7

Podziel się opinią

Share

d91y0f7

d91y0f7