Trwa ładowanie...

Ruszają testy Pendolino. Utrudnienia przez cztery weekendy

Podczas testów Pendolino ma pojechać z prędkością 275 km/godz. Tak szybko nie jechał w Polsce jeszcze żaden pociąg

Ruszają testy Pendolino. Utrudnienia przez cztery weekendy
d1ceb5i
d1ceb5i

Testy pociągów , które rozpoczynają się dzisiaj, potrwają przez cztery kolejne weekendy: 16-17 i 23-24 listopada, 30 listopada-1 grudnia oraz 7-8 grudnia. W tych dniach pociągi relacji Warszawa - Kraków pojadą bez zmian, natomiast część pociągów jadących do i z Katowic pojedzie objazdem przez Częstochowę - wydłuży to podróż o ok. 2 godziny. Kursowanie jednego połączenia zostanie czasowo zawieszone.

Objazdem pojadą pociągi TLK "Sztygar" Lublin - Wrocław i ekspresy "Varsovia" Warszawa - Budapeszt, "Sobieski" z Wiednia do Warszawy i z Warszawy do Wiednia. W czasie testów zawieszone będzie kursowanie ekspresu "Comenius" Katowice - Warszawa. Pasażerowie, którzy kupili bilety na weekendowe przejazdy pociągiem "Comenius" mogą zwrócić lub wymienić bilety.

Podczas testów Pendolino ma pojechać z prędkością 275 km/godz. Tak szybko nie jechał w Polsce jeszcze żaden pociąg.

Do Polski dotarły jak na razie dwa pociągi Pendolino. Trzeci ma przyjechać na przełomie listopada i grudnia. W regularnym ruchu Pendolino ma zacząć jeździć najpóźniej od grudnia przyszłego roku. Podróż takim pociągiem z Warszawy do Gdańska potrwa ok. 2 godz. 40 min., do Krakowa 2 godz. 15 min, do Katowic 2 godz. 10 min., a do Wrocławia - 3 godz. 30 min.

d1ceb5i

PKP Intercity nabyło pociągi od firmy Alstom w maju 2011 r. Koszt 20 pociągów to ok. 400 mln euro.

Czytaj również: Linia 517 zostaje!

d1ceb5i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceb5i