Trwa ładowanie...

Ruszają warszawskie Fajfy!

Za darmo: Potańcówki z występami, wykładami i koncertami!

Ruszają warszawskie Fajfy!
dwxbmvj
dwxbmvj

Już 7 września w "Dziku" na belwederskiej ruszają słynne, warszawskie Fajfy. Fajfami nazywano dawniej przyjęcia popołudniowe, odbywające się zwykle o godzinie piątej (od angielskiego five o'clock), na których się głównie tańczyło, jadło i odpoczywało.

W "Dziku"wystąpi amatorska grupa śpiewająca Cała Praga Śpiewa z Brzeskiej. Jest to projekt muzyczny realizowany przez podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Brzeskiej 4, muzyków z warszawskiego zespołu Czessband oraz animatorów ze Stowarzyszenia Barwy Kultury.

Podczas Warszawskich Fajfów będzie okazja, by potańczyć, posłuchać starych praskich piosenek, a nawet nauczyć się ich śpiewać! Dzięki balladom i piosenkom śpiewanym przez grupę "Cała Praga śpiewa" zanurzycie się w świat warszawskich przedmieść i tajemniczych spelunek.

Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie tematyczne poświęcone miejskiemu folklorowi, na którym zastanowimy się skąd wziął się właściwie Felek Zdankiewicz, gdzie odbywał się bal na Gnojnej oraz poznamy rodowód praskiego hymnu "Chodź na Pragę". Po koncercie zagra Kuba Kozak.

Na zachętę podpowiemy, że w godz. 17.00 - 19.00 wino, piwo, a nawet wódka będą tylko za 5 zł!

dwxbmvj

Warszawski Fajf.
"Dzik", Belwederska 44 A
7 września, godz. 17.00.
STRONA wydarzenia

dwxbmvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwxbmvj