Trwa ładowanie...

Ruszają warszawskie Fajfy!

Za darmo: Potańcówki z występami, wykładami i koncertami!

Share
Ruszają warszawskie Fajfy!
doi9hv2

Już 7 września w "Dziku" na belwederskiej ruszają słynne, warszawskie Fajfy. Fajfami nazywano dawniej przyjęcia popołudniowe, odbywające się zwykle o godzinie piątej (od angielskiego five o'clock), na których się głównie tańczyło, jadło i odpoczywało.

W "Dziku"wystąpi amatorska grupa śpiewająca Cała Praga Śpiewa z Brzeskiej. Jest to projekt muzyczny realizowany przez podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Brzeskiej 4, muzyków z warszawskiego zespołu Czessband oraz animatorów ze Stowarzyszenia Barwy Kultury.

Podczas Warszawskich Fajfów będzie okazja, by potańczyć, posłuchać starych praskich piosenek, a nawet nauczyć się ich śpiewać! Dzięki balladom i piosenkom śpiewanym przez grupę "Cała Praga śpiewa" zanurzycie się w świat warszawskich przedmieść i tajemniczych spelunek.

doi9hv2

Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie tematyczne poświęcone miejskiemu folklorowi, na którym zastanowimy się skąd wziął się właściwie Felek Zdankiewicz, gdzie odbywał się bal na Gnojnej oraz poznamy rodowód praskiego hymnu "Chodź na Pragę". Po koncercie zagra Kuba Kozak.

Na zachętę podpowiemy, że w godz. 17.00 - 19.00 wino, piwo, a nawet wódka będą tylko za 5 zł!

Warszawski Fajf.
"Dzik", Belwederska 44 A
7 września, godz. 17.00.
STRONA wydarzenia

doi9hv2

Podziel się opinią

Share
doi9hv2
doi9hv2