Trwa ładowanie...
d1iufea

Ruszyła druga edycja programu in vitro w Warszawie

Ruszyła kolejna edycja programu wspierania osób, które nie mogą naturalnie zajść w ciążę z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego. Ratusz przeznaczy na ten cel 32,8 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki pierwszej edycji programu urodziło się 616 dzieci
Dzięki pierwszej edycji programu urodziło się 616 dzieci (East News)
d1iufea

Do tej pory dzięki finansowaniu in vitro w stolicy urodziło się 616 dzieci. Program realizowany jest w Warszawie od 2017 r.

W nowej edycji dofinansowanych będzie ok. 1800 procedur zapłodnienia pozaustrojowego rocznie. Jedna para może skorzystać z maksymalnie trzech prób – poinformował stołeczny ratusz.

Program na trzy lata

Program obejmuje trzy lata, od 2020 do 2022 roku. Ratusz przyznał na niego 32,8 mln zł. Umowy z miastem podpisało osiem klinik. Do nich na leczenie będą mogły zgłaszać się pary małżeńskie lub partnerskie, które od co najmniej dwóch lat mieszkają w Warszawie.

d1iufea

Aby wziąć udział w programie trzeba spełnić też inne warunki. Kobieta w dniu kwalifikacji w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego powinna mieć ukończone 25 lat i nie więcej niż 40 lat. W przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych kobieta powinna mieć ukończone 18 lat i nie więcej niż 40 lat. Para powinna też przejść wcześniejszeme leczenie, które zakończyło się niepowodzeniem lub powinna posiadać bezpośrednie wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego.

Zobacz także: Burgery a karmienie po ciąży. Swoim wpisem wywołał burzę

Dofinansowanie do 6 tys. zł

Maksymalne dofinansowanie dla jednej pary wynosi 6 tys. zł w przypadku procedur zapłodnienia pozaustrojowego oraz 3, 6 tys. zł w przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych.

Program polityki zdrowotnej składa się z trzech elementów. To dofinansowanie procedur zapłodnienia pozaustrojowego oraz dofinansowanie procedury ochrony płodności dla kobiet przed leczeniem nowotworów. Trzecim elementem są wykłady dla uczniów liceów i techników dotyczące zapobiegania i leczenia niepłodności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea