Trwa ładowanie...
d22o40f

Ruszyło naśnieżanie stoku narciarskiego "Szczęśliwice" [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyło naśnieżanie stoku narciarskiego "Szczęśliwice" [ZDJĘCIA]
d22o40f

Mamy dobre wieści dla amatorów sportów zimowych, którzy nie mają w najbliższym czasie okazji, aby wyjechać poza miasto. 2 grudnia rozpoczęto naśnieżanie stoku narciarskiego na Szczęśliwicach. Można już jeździć po prawdziwym śniegu!

Przeczytajcie też: Ślizgawka na Starym Mieście od piątku!

Zajmujący obszar 35 tys. m2 (powierzchnia stoku zjazdowego to 9500 m2), wkomponowany w zieleń parku i otoczony z dwóch stron jeziorkami, całoroczny stok narciarski "Szczęśliwice" jest jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Narciarstwo i snowboard można tu uprawiać przez cały rok.

d22o40f

Latem do zjeżdżania służy nałożona na cały stok specjalna mata, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest "mgłą wodną" dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu. Przy temperaturach ujemnych naśnieżana jest trzema armatkami.

Specjalnie zainstalowany wyciąg talerzykowy oraz kolejka krzesełkowa umożliwiają w ciągu godziny wjazd około 2000 osób na szczyt stoku, skąd roztacza się przepiękna panorama Warszawy.

Wśród dodatkowych atrakcji znajdziemy również zjeżdżalnię grawitacyjną o długości ponad 700 m oraz
liczący 900 m2 położony u podnóża stoku taras widokowy wraz ze świadczącym usługi gastronomiczne pawilonem restauracyjnym.

Ceny biletów różnią się w zależności od tego, czy korzystamy z systemu punktowego, czy czasowego. Jedna godzina na stoku kosztuje 19 zł (12 zł ulgowy), 3 godziny - 40 zł (25 zł ulgowy). Szczegółowy cennik znajdziecie TUTAJ

d22o40f

Podziel się opinią

Share

d22o40f

d22o40f